Zdjęcie z interwencji

i

Autor: fot. strazmiejska.waw.pl

Staruszka jeździła bez celu autobusem. Dzięki kierowcy autobusu i strażnikom miejskim wróciła do domu

2023-02-24 8:59

Dzięki czujności i empatii kierowcy autobusu miejskiego udało się odnaleźć i bezpiecznie zawieźć do domu zaginioną seniorkę, która bez celu jeździła w autobusie.

Seniorka jeździła od pętli do pętli

Kierowca autobusu zaniepokoił się nietypowym zachowaniem starszej kobiety, która jeździła bez celu autobusem linii 164. Kobieta wyglądała na zagubioną i od jeździła od jednej pętli do drugiej. Kierowca autobusu zauważył, że pokonała całą trasę co najmniej dwa razy i postanowił poprosić o pomoc Strażników Miejskich. Strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o seniorce. Kobieta siedziała w autobusie na pętli przy ulicy Bruzdowej.

Strażnicy zaczęli rozmawiać z kobietą, która odpowiadała logicznie na zadawane pytania i podała funkcjonariuszom swoje dane, które zgadzały się z zapisanymi w dowodzie osobistym. Starsza pani była mieszkanką Ochoty. Okazało się, że dzień wcześniej (21 lutego) kobieta wyszła z domu i najbliżsi stracili z nią kontakt. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie w komendzie rejonowej na Ochocie. Kobieta podała numer telefonu do swojego domu, w którym mieszka z mężem. Strażnicy poinformowali telefonicznie rodzinę kobiety o jej odnalezieniu. Po czym odwieźli ją do domu.

Urzędnicy Trzaskowskiego chcą zabetonować zielony skwer na Białołęce. Mieszkańcy protestują