Spadł wielki meteoryt! Świadek: „To było szalone”. Trwają poszukiwania szczątków [WIDEO]

i

Autor: JassMaan vlog Norway/YT

Spadł wielki meteoryt! Świadek: „To było szalone”. Trwają poszukiwania szczątków [WIDEO]

2021-07-26 11:40

Wielki meteoryt spadł na ziemię w Norwegii! W nocy z soboty na niedzielę nad Oslo na moment zrobiło się jasno i rozbłysło niebo. Według świadków można było usłyszeć dudnienie, a nawet poczuć mocniejszy podmuch wiatru. Zdaniem ekspertów szczątki meteorytu powinny znajdować się w lesie na zachód od stolicy Norwegii.

Pierwsze doniesienia o wielkim meteorycie, który spadł w okolicy Oslo pojawiły się w nocy około godziny 1.00 z soboty na niedzielę. Świadkowie zapewniali, że podczas zdarzenia można było usłyszeć charakterystyczne dudnienie, a nawet poczuć mocniejszy powiew wiatru. Jak podaje agencja Reuters fragment meteoru mógł uderzyć w duży, zalesiony teren znajdujący się ok. 60 km na zachód od stolicy kraju, Oslo. Trwają poszukiwania szczątków kosmicznej skały.

Spadł wielki meteoryt. „To było szalone”

Morten Bilet w rozmowie z agencją Reuters opowiedział o tym, co zobaczył w nocy z soboty na niedzielę, jak stwierdził: To było szalone!

- To, z czym mieliśmy do czynienia zeszłej nocy, to duża skała podróżująca prawdopodobnie z obszaru między Marsem a Jowiszem, czyli naszego pasa asteroid - mówił w rozmowie z Reuters Morten Bilet.

Trwają poszukiwania szczątków meteorytu, który mógł rozpaść się na mniejsze kawałki. Dodatkowo teren, w którym najprawdopodobniej można znaleźć jego kawałki jest trudno dostępny. Poszukiwania mogą trwać nawet 10 lat.

Wpadka komentatora podczas meczu. Klął jak szewc
Sonda
Czy udało Ci się kiedyś zobaczyć spadającą gwiazdę?