Czarna żaba deszczowa

i

Autor: facebook.com/ZOOedukacjaWarszawskieZOO Czarna żaba deszczowa

Smutna żaba, która doskonale rozumie jak to jest wracać w poniedziałek do pracy [WIDEO]

2021-11-08 13:26

Chyba większość z nas, budząc się w poniedziałek do pracy ma podobną minę jak ten płaz. Ten wyjątkowo niezadowolony gatunek żab to Breviceps fuscus znany również w internecie jako „naburmuszona żaba”. Zastanawiacie co sprawiło, że ta żaba stale ma taką niezadowoloną minę? To czytajcie dalej!

Wyjątkowo smutna żaba

Breviceps fuscus zwana jest także „żabą deszczową”, ponieważ zobaczyć je można tylko podczas gwałtownych, tropikalnych ulew. Gatunki z tego rodzaju żab zamieszkują na terenach Południowej Afryki, czyli jałowych i wyschniętych terenach niezbyt przyjaznych dla żab. Przedstawiciele żab z tego rodzaju charakteryzują się nietypowym wyglądem – mają krótką głowę, krępy tułów i stosunkowo krótkie jak na żabę nogi co powoduje, że wygląda jak… wyjątkowo niezadowolone awokado.

Większość czasu żaby te spędzają zakopane pod powierzchnią ziemi. Wilgoć, która magazynowana jest w ziemi pozwala tej żabie na przetrwanie okresu suszy. Gdy tylko spadnie deszcz żaby wygrzebują się ze swoich podziemnych norek, by coś zjeść lub znaleźć partnera. Kiedy żaba deszczowa czuje się zagrożona zamiast uciekać nadyma się jeszcze bardziej co nadaje jej wygląd wyjątkowo niezadowolonego „balonu zrobionego z żaby”. A z jaką miną na twarzy Wy zaczynacie pracę w poniedziałek?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Lubicie poniedziałki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE