Smog: Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Smog nad Polską MAPA. Gdzie jakość powietrze jest nagorsza?

2022-12-02 14:39

Smog, czyli PM2,5 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nieprzekraczającej 2,5 mikrometra. Jest to zdecydowanie najbardziej szkodliwe dla człowieka zanieczyszczenie atmosferyczne. Występuje i utrzymuje się najczęściej zimą w dużych miastach. Zanim wyjdziemy z domu warto zatem sprawdzić, jakie warunki panują na zewnątrz!

Jakość powietrza znacząco wpływa na nasze zdrowie. Smog dociera nie tylko do układu oddechowego, lecz także do układu krwionośnego. Głównymi skutkami zdrowotnymi są między innymi zwiększone ryzyko zapadalności na choroby układu oddechowego, zwiększone ryzyko zapadalności na choroby układu nerwowego, zwiększone ryzyko takich chorób jak nowotwór, skrócenie długości i jakości życia.

Smogu unikać możemy zakładając specjalne, filtrujące maseczki lub po prostu pozostając w domach, gdy jakość powietrza jest bardzo zła. Jak to sprawdzić? Z pomocą przychodzą nam specjalne mapy.

MAPA SMOGU w Polsce - jak sprawdzić jakość powietrza?

Jeśli nie wiecie, czy za oknem to tylko gęsta mgła, czy też toksyczny smog, to skorzystajcie z mapy jakości powietrza w Polsce. Zła jakość powietrza oznaczona została kolorem czerwonym. Fatalna - czarnym!

>>> KILKAJĄC TUTAJ <<<

Zdobyła Everest, przeszła Grenlandię i nadal jej mało – Miłka Raulin | Tak trzeba żyć #16 Eska Rock

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE