Śmiertelne upały do 50 stopni! Od piątku zmarło ponad 130 osób!

2021-06-30 13:17
Niebezpieczne upały do 50 stopni! Od piątku zmarło ponad 130 osób!
Autor: MR

Śmiertelne upały w Kanadzie! Od piątku odnotowano ponad 130 nagłych zgonów spowodowanych upałami - poinformowała tamtejsza policja. Media piszą w środę o "rekordowej" fali upałów na zachodzie kraju. W miasteczku Lytton w prowincji Kolumbia Brytyjska trzeci dzień z rzędu padł rekord temperatury, termometry wskazały 49,5 st. Celsjusza.

Najczęściej ofiarami wysokich temperatur padają osoby starsze. Premier Kolumbii Brytyjskiej John Horgan uważa, że najgorętszy w historii weekend w tej prowincji doprowadził do: "katastrofalnych konsekwencji dla naszych rodzin i całej społeczności". W miasteczku Lytton w prowincji Kolumbia Brytyjska trzeci dzień z rzędu padł rekord temperatury, termometry wskazały 49,5 st. Celsjusza. Pomimo rozdysponowania większej liczby funkcjonariuszy, kanadyjska policja zmaga się ze wzmożoną liczbą zgłoszeń, co powoduje opóźnienia, a służby nie zawsze mogą dojechać na czas.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny alarm pogodowy w Polsce. IMGW ostrzega: Będą upały, a potem burze z gradem i nawalne opady deszczu

Ludzie mogą się schronić w ochładzanych centrach

Wiele domów w regionie nie posiada klimatyzatorów czy odpowiedniej wentylacji, przez co sprzęt elektroniczny do chłodzenia pomieszczeń szybko zniknął ze sklepowych półek. Z tego powodu niektóre miasta, zarówno po stronie kanadyjskiej, jak i amerykańskiej, zaczęły samodzielnie organizować duże ochładzane centra, w których każdy może się schronić. Fale upałów spowodowały również zatrzymanie kampanii szczepionkowej w tym regionie Kanady oraz zamknięcie szkół. Po stronie amerykańskiej, w stanie Waszyngton, wysokie zużycie prądu powoduje przeciążenie sieci elektrycznej, co skutkuje przerwami w dostawie energii.

Oberwanie chmury w Zielonej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze