Słychać grzmoty: Sprawdź GDZIE jest burza! [12.09.2021]

2021-09-12 13:37
Burza piorun
Autor: ParallelVision/pixabay W czasie burz trzeba być bardzo ostrożnym

Wyładowania atmosferyczne pojawiają się w niedzielę (12 września) nad Polską. Sprawdź, gdzie jest burza - śledź na bieżąco nasza stronę Eska.pl

Jak informuje IMGW nad Europą dominują słabe wyże z centrami nad zachodnią Rosją, Rumunią, Niemcami i Wielką Brytanią. Ośrodki niżowe znajdują się nad Skandynawią i Morzem Śródziemnym. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki związanej z niżem nad Skandynawią. Od centrum kraju na południowy wschód przemieści się front okluzji. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali także ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: burze z gradem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla całych województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego. Alarmy obowiązują również w przeważającej części woj. małopolskiego i lubelskiego oraz w połowie woj. dolnośląskiego.

Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C na zachodzie do 25 st.C na wschodzie i południu, chłodniej na Podlasiu, wybrzeżu i w rejonach podgórskich, od 19 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu porywisty, przeważnie zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, po północy stopniowo zanikające. Początkowo na południowym wschodzie również burze. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st.C do 15 st.C, na wybrzeżu do 17 st.C, w rejonach podgórskich Karpat od 5 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu dość silny i porywisty, zachodni.

Ostrzeżenia będą ważne w godzinach 13-23 w niedzielę.

Jak podaje TVN Meteo, grzmi na terenie:

- Mazowsza, w Łochowie i Garwolinie;- Małopolski, w Krakowie, Skale i Niepołomicach;- Śląska, w Częstochowie, Blachowni, Lublińcu, Kłobucku, Kluczborku i Ząbkowicach Śląskich.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze