Sklepy budowlane otwarte w niedziele. Popularna sieć sklepów znalazła sposób na zakaz handlu

i

Autor: Unsplash - Markus Spiske Sklepy budowlane otwarte w niedziele. Popularna sieć sklepów znalazła sposób na zakaz handlu

SKLEPY BUDOWLANE otwarte w niedziele. Popularna sieć znalazła sposób na zakaz handlu

2021-07-16 11:15

Zakaz handlu w niedziele staje się fikcją? Zakupy w niedziele zrobimy już nie tylko w popularnych marketach spożywczych, ale również w... SKLEPACH BUDOWLANYCH. Zakaz handlu, wykorzystując metodę „na placówkę pocztową”, postanowiła obejść teraz sieć Bricomarche.

Poczta Polska poinformowała kilka dni temu, że wprowadza możliwość odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach Biedronka. Tego typu umowa umożliwiła popularnej sieci handlowej otwarcie swych sklepów w niedziele, omijając w ten sposób wprowadzony trzy lata temu zakaz handlu w te dni. Podobnie działa Żabka, Kaufland czy Polomarket.

Sklepy budowlane otwarte w niedzielę. Śladem popularnych sieci sklepów spożywczych zamieniają się w placówki pocztowe

Kolejną siecią sklepów, która w ten sposób zdecydowała się ominąć zakaz handlu w niedziele, jest Bricomarche. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, co najmniej dwa markety należącej do Grupy Muszkieterów sieci Bricomarche – w Poznaniu i Pabianicach – stały się placówkami pocztowymi i zapraszają swoich klientów na zakupy także w niedziele objęte zakazem handlu. 

CZYTAJ TEŻ: Uwaga kierowcy! NOWE OZNAKOWANIE na autostradach. Czego dotyczy? [ZDJĘCIA]

Przedsiębiorca prowadzący ten market budowlany podpisał bowiem umowę z firmą InPost i jego sklep stał się punktem odbioru i nadawania przesyłek tej właśnie firmy. Informuje o tym stosowna naklejka na drzwiach wejściowych. Punkt jest oczywiście czynny w godzinach pracy marketu. W niedziele są to godziny 10:00 – 18:00 - informuje serwis.

Nie wiadomo, jak długo jeszcze sklepy będą mogły korzystać z tej furtki. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział bowiem, że rząd będzie prowadzić działania legislacyjne, aby likwidować ewentualne sposoby omijania przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele.

Raport z anteny 15.07, godz.10
Sonda
Czy należy zaostrzyć przepisy o zakazie handlu w niedzielę?