TAK WYGLĄDA granica Polski z Białorusią! Nasz dziennikarz był na miejscu! [FOTO]

i

Autor: ESKA - Paweł Jakubowski Zdjęcia z granicy

Setki tysięcy migrantów na wschodniej granicy? "Polska musi być przygotowana"

2021-12-03 16:48

Nawet setki tysięcy migrantów na wschodniej granicy - to przewidywania polskiego rządu. Według zebranych informacji, wkrótce do polskiej granicy może dotrzeć spora grupa osób z Afganistanu. "To kwestia kilku miesięcy".

Setki tysięcy migrantów z Afganistanu na wschodniej granicy? Rzecznik rady ministrów mówi, że to scenariusz, który rząd bierze pod uwagę i na który Polska musi być przygotowana. To perspektywa miesięcy - podkreśla Piotr Muller.

- Pojawią się kolejne zorganizowane ruchy migracyjne. Tym razem na podstawie tych informacji dyplomatycznych, informacji wywiadowczych, które docierają do naszych służb oraz służb naszych partnerów. Zorganizowane grupy migracyjne z terenu Afganistanu - tłumaczy Muller.

Czytaj także: Wiemy, kto wybuduje mur na granicy z Białorusią. Wyłoniono wykonawców

Premier Mateusz Morawiecki mówił o tym zagrożeniu na wszystkich spotkaniach, które odbyły się z przywódcami krajów europejskich.

- Mówimy tutaj o ryzyku, nawet ruchów migracyjnych sięgających setek tysięcy, a docelowo nawet wyższych liczb, jeżelichodzi właśnie o ten ruch, który mógłby się odbyć z Afganistanu za pośrednictwem niektórych państw, które mogłybyna takie ruchy pozwolić - twierdzi rzecznik rządu.

Zdaniem Mullera taki rozwój wydarzeń sugerował też Aleksander Łukaszenko.

QUIZ. Najpopularniejsze hasła z krzyżówek. Dasz radę?

Pytanie 1 z 10
Karta z czerwonym rombem?
TAK WYGLĄDA granica Polski z Białorusią! Nasz dziennikarz był na miejscu!