Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Rosyjskie wojska skonfiskowały pomoc humanitarną pod Charkowem

2022-03-22 14:56

Na Ukrainę wysyłane są ciężarówki z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, Niestety nie wszystkie z nich docierają na miejsce. Jak przekazał we wtorek (22 marca) szef charkowskiej obwodowej administracji wojskowej Ołeh Syniehubow, rosyjscy żołnierze skonfiskowali pomoc humanitarną z konwoju, który zmierzał do Wołczańska. Rosjanie przez dobę przetrzymywali sześć osób z konwoju.

Wojsko rosyjskie skonfiskowało pomoc humanitarną

Rosyjscy żołnierze skonfiskowali pomoc humanitarną, a następnie przez dobę przetrzymywali sześć osób z konwoju, który zmierzał do Wołczańska - przekazał we wtorek szef charkowskiej obwodowej administracji wojskowej Ołeh Syniehubow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Incydent miał miejsce 20-21 marca. Według Syniehubowa, przejęte samochody poruszały się na trasie korytarza humanitarnego uzgodnionego ze stroną rosyjską.

"Naszych ludzi zatrzymano w miejscowości Kutuzowka, a następnie więziono przez dobę w ośrodku wypoczynkowym, aktualnie zajętym przez rosyjskich żołnierzy. Potem wypuszczono sześć osób i kazano im udać się pieszo w kierunku Charkowa" - relacjonuje Syniehubow.

Rosjanie mieli oskarżyć zatrzymane osoby o próbę dywersji. Towar przewożony w konwoju był sprawdzany przez wojska rosyjskie w poszukiwaniu trujących substancji - podaje Interfax-Ukraina.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Putin ostatecznie przegra i skończy w Hadze