Rosyjska armia W KRYZYSIE. Obywatele zbierają skarpety i konserwy dla żołnierzy w Ukrainie

i

Autor: pixabay.com Rosyjska armia W KRYZYSIE. Obywatele zbierają skarpety i konserwy dla żołnierzy w Ukrainie

Rosyjska armia W KRYZYSIE. Obywatele zbierają skarpety i konserwy dla żołnierzy w Ukrainie

2022-03-23 12:17

W obwodzie biełgorodzkim w Rosji, przy granicy z Ukrainą, powstały punkty zbiórki na rzecz żołnierzy walczących na Ukrainie. Mieszkańcy są proszeni o przynoszenie m.in. skarpet, lekarstw i konserw - podał Reuters, powołując się na ogłoszenia lokalnych władz w tej sprawie.

Według informacji państw członkowskich NATO oraz rządu ukraińskiego, inwazja Rosji na Ukrainę przebiega znacznie wolniej, niż zakładał Kreml, a dostawy zaopatrzenia dla rosyjskich żołnierzy są zakłócane przez siły ukraińskie. I chociaż sporo prawdziwych informacji o tym konflikcie dochodzi do zwykłych Rosjan, w kraju widać spory entuzjazm działaniami armii Władimira Putina.

Ponadto w miejscowościach graniczących z Ukrainą rozpoczęły się zbiórki darów dla wojska Federacji Rosyjskiej. Jak przekazały lokalne władze, ta inicjatywa wyszła ze strony mieszkańców regionu, którzy chcieli pomóc żołnierzom uzupełnić ich podstawowe zaopatrzenie.

We wsi Szliachowo pojawiły się niepodpisane ogłoszenia wzywające do przynoszenia darów. "Przyjaciele, obecnie dla naszego wojska najważniejsze są: silne środki przeciwbólowe, leki na przeziębienie, tabletki na kaszel, bandaże, strzykawki, insulina, środki znieczulające. Przyjmujemy również artykuły higieny osobistej, skarpety, czapki, rękawiczki, bieliznę termiczną, papierosy i latarki czołowe" - napisano.

Ministerstwo obrony w Moskwie, władze obwodu biełgorodzkiego i Szliachowa nie odpowiedziały na prośbę Reutersa o komentarz.

Protest środowisk proukraińskich pod TZMO