Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Rosyjska armia ostrzelała trzy statki handlowe na Morzu Czarnym

2022-03-17 15:47

Podczas środowej konferencji prasowej w mieście Panama szef Urzędu Morskiego Panamy Noriel Arauz potwierdził, że jeden ze statków uszkodzonych rosyjskimi pociskami zatonął na Morzu Czarnym. Według podanych informacji AMP jest w kontakcie z innymi 10 jednostkami pływającymi pod banderą Panamy, które nie mogą opuścić basenu Morza Czarnego.

Rosyjska armia uszkodziła na Morzu Czarnym trzy statki handlowe

Władze Urzędu Morskiego Panamy (AMP) ogłosiły, że wskutek działań zbrojnych na Morzu Czarnym ostrzelane i uszkodzone zostały trzy płynące pod banderą tego kraju statki handlowe. Sprecyzowały, że atak na statki został przeprowadzony przez rosyjskie siły zbrojne. Podczas środowej konferencji prasowej w mieście Panama szef Urzędu Morskiego Panamy Noriel Arauz potwierdził, że jeden ze statków uszkodzonych rosyjskimi pociskami zatonął.

Jego załogę udało się uratować (…). Bezpieczni są też członkowie załogi dwóch innych ostrzelanych jednostek”, dodał, cytowany przez panamski dziennik "El Siglo".

Arauz, który odmówił podania nazwy uszkodzonych przez Rosjan statków, wyjaśnił, że AMP jest w kontakcie z innymi 10 jednostkami pływającymi pod banderą Panamy, które z powodu wojny na Ukrainie nie mogą opuścić basenu Morza Czarnego.

Według naszych ustaleń na Morzu Czarnym jest obecnie około 200-300 statków, którym Rosja odmawia możliwości opuszczenia tego akwenu”, powiedział Noriel Arauz.

Szef AMP wyjaśnił, że “uwięzione” na Morzu Czarnym jednostki pod banderą Panamy to głównie statki handlowe transportujące różnorodne surowce, m.in. zboże, drewno, nawozy sztuczne, cement oraz minerały.

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Putin jest zdemoralizowany. Marzenie o wielkiej Rosji zawsze go podniecało