Rosjanie zastrzelili cywila

i

Autor: EyePress News/Shutterstock/Rex Features/East News/Twitter

Rosjanie ZASTRZELILI poddającego się cywila. SZOKUJĄCE NAGRANIE niemieckiej telewizji [18+]

2022-03-16 11:27

Trwa rosyjska agresja przeciwko Ukrainie. Na jaw co chwila wychodzą kolejne zbrodnie przeciwko ludności cywilnej, których dokonują Rosjanie. Najnowsze wideo udostępnione przez niemiecką telewizję pokazuje, jak wygląda "wyzwalanie" Ukrainy od "faszystów".

- Putin mówi o specjalnej operacji na Ukrainie, która nie jest wymierzona w ludność cywilną - dowiadujemy się z materiału. - Ale kilka kilometrów na zachód od Kijowa bezzałogowy statek powietrzny zarejestrował, jak rosyjscy żołnierze zastrzelili cywila.

Nagranie wyemitowane zostało przez niemiecką telewizję ZDF. Możemy na nim zobaczyć cywila, który wysiada ze swojego samochodu i podnosi ręce do góry. W tym momencie, trafiony pada na ziemię. Ogień otworzył do niego rosyjski żołnierz. Następnie zobaczyć możemy, jak podbiega on do ciała swojej ofiary.

Choć - według rosyjskich deklaracji - na Ukrainie atakowane są jedynie cele wojskowe, w rzeczywistości ogromne cierpienia dotykają ludność cywilną. Rosjanie ostrzeliwują domy mieszkalne i szpitale, nie wahają się również otworzyć ogień do cywilnych pojazdów.

Według szacunków ONZ, liczba ofiar cywilnych przekroczyła już 1,6 tys, jednak bardzo prawdopodobne, że rzeczywista liczba jest znacznie wyższa.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Wojna rozgrywa się również online! Jak walczyć z dezinformacją? Co czujemy w obliczu zagrożenia? Włącz podcast i posłuchaj ekspertów!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker.