Rosjanie CELOWO NISZCZĄ maszyny rolnicze! Dostawy żywności ZAGROŻONE!

2022-03-15 9:08
kombajn
Autor: Pixabay.com

Na zajętych terenach Ukrainy, rosyjscy najeźdźcy zaczęli celowo niszczyć maszyny rolnicze - poinformował ukraiński wywiad. Może to zagrozić bezpieczeństwu żywnościowemu na Ukrainie i na świecie - przestrzegają Ukraińcy.

- Okupanci celowo niszczą maszyny rolnicze na Ukrainie - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie ukraińskiego wywiadu. - Systematyczne przypadki takich działań odnotowywane są m.in. w obwodach kijowskim, zaporoskim, i czernihowskim.

Przedstawiciele wywiadu informują również, że Rosjanie masowo rekwirują sprzęt rolniczy do prac inżynieryjnych, budowy fortyfikacji oraz jako ciągniki do pojazdów opancerzonych.

- Miejscowa ludność w okupowanych osadach jest przymusowo zaangażowana w te prace - dowiadujemy się z komunikatu.

Wywiad ostrzega, że może to zagrozić wiosennej kampanii siewnej. Doprowadzi to do kryzysu humanitarnego w niektórych regionach naszego kraju.

- Bezpieczeństwo żywnościowe jest zagrożone nie tylko na Ukrainie - czytamy. - Nasz kraj jest jednym z głównych dostawców wielu rodzajów upraw na rynki Europy i Chin.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze