Romantyczna wyspa z nakazem całowania się

i

Autor: Canva

Romantyczne wakacje. Na tej włoskiej wyspie obowiązuje NAKAZ całowania się

2022-08-07 8:43

Planujecie romantyczne wakacje we dwoje? Są miejsca, które zachęcają do okazywania sobie czułości. Na jednej z włoskich wysp lokalne władze wyznaczyły strefę romantyczną, w której przebywające tam pary mają obowiązek całowania się. Gdzie znajduje się ta specjalna strefa dla zakochanych? Zapraszamy do artykułu.

Romantyczne wakacje na włoskiej wyspie z nakazem całowania się

„Strefa romantyczna. Obowiązek całowania się”- tablica z takim napisem znajduje się w malowniczym punkcie widokowym na włoskiej wyspie Capri. Wyżej umieszczono znak przedstawiający całującą się parę. Tablicę ustawiły władze miejscowej gminy Anacapri na wniosek mieszkającego tam 23-latka.

Jednoznaczne zalecenie widnieje na niebieskiej tablicy stojącej na tarasie widokowym o nazwie Belweder Marzyciela niedaleko latarni morskiej w Punta Carena. Miejsce to często odwiedzane jest przez młodzież. Piękny widok rozciągający się stamtąd, który przyciąga wielu zakochanych zainspirował młodego mieszkańca wyspy Simone Acamporę do złożenia w urzędzie gminy propozycji ustawienia tam zabawnego znaku. Władze przyjęły jego wniosek i na początku sierpnia pojawił się tam „nakaz całowania”. W ten sposób miejsce to stało się jeszcze większą atrakcją turystyczną na Capri.