Uczniowie nie chcą wracać do szkół. Take it easy - uspokaja minister Czarnek.

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rok szkolny 2021/2022 jednak BEZ NAUKI ZDALNEJ?! Minister edukacji stawia sprawę jasno

Nowy rok szkolny jednak BEZ NAUKI ZDALNEJ?! Minister edukacji stawia sprawę jasno

2021-09-01 8:14

Nowy rok szkolny 2021/2022 będzie odbywać się tylko stacjonarnie? Tak przewiduje minister edukacji. Przemysław Czarnek zapewnił, że "nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, także w dłuższej perspektywie czasowej".

Rok szkolny 2021/2022 bez nauki zdalnej? Minister edukacji komentuje

Jak będzie wygląda nauka dzieci w roku szkolnym 2021/2022? Nad tym zastanawia się wielu rodziców. Minister zdrowia zapowiedział, że póki co, dzieci od września wracają do placówek normalnie i będą uczyć się stacjonarnie. Czy ta sytuacja zmieni się wraz z czwartą falą pandemii i powrotem obostrzeń? Przypomnijmy, rok temu dzieci również wróciły do szkolnych ławek. Jednak bardzo szybko musiały przerzucić się na naukę zdalną, którą kontynuowały praktycznie do końca roku szkolnego 2020/2021.

Raport z anteny 31.08, godz.10

W kwestii roku szkolnego 2021/2021. Wypowiedział się ostatnio minister edukacji. Przemysław Czarnek uważa, że w nauka będzie prowadzona tylko stacjonarnie.

Według wszystkich prognoz, które mamy z Ministerstwa Zdrowia, bo my nie zajmujemy się ochroną zdrowia, tylko polityką oświatową, a po to jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, by planować ten rok szkolny, nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej i także w dłuższej perspektywie czasowej nie ma zagrożenia dla kontynuowania nauki stacjonarnej. Więc jesteśmy co do tego spokojni - powiedział we wtorek, we przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jednocześnie przypomniał, że w poniedziałek na spotkaniu Rady Gabinetowej przewodniczący Rady do spraw Ochrony Zdrowia prof. Piotr Czauderna wskazywał na statystyki, które potwierdzają, że dzieci nie są największym źródłem zakażeń, odpowiadają za około 4 proc. zakażeń.

Minister edukacji i nauki podkreślił, że dzieci potrzebują powrotu do nauki stacjonarnej, do nadrobienia zaległości i do normalności. Czarnek pytany był także o kwestie szczepień uczniów przeciw COVID-19 i o to, czy powinny być one szczepione obowiązkowo.

Będziemy promować szczepienia, będziemy zachęcać do szczepień. Będziemy informować, jakie są korzystne efekty szczepień, że można się zabezpieczyć przed ciężką chorobą i przed śmiercią, ale nie będziemy zmuszać. To jest dobra wola rodziców. I nie będziemy też dzielić dzieci na zaszczepione i niezaszczepione, bo to byłoby wyciąganie odpowiedzialności od dzieci za decyzje rodziców"- powiedział. "Zapewniam wszystkich, którzy mają tego typu obawy: żadnej segregacji sanitarnej w szkołach nie będzie - podkreślił szef MEiN.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?