Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu z FC Koeln

Autor: PAP/EPA Robert Lewandowski zdobył dwa gole w meczu z FC Koeln

Świetny mecz Roberta Lewandowskiego! Polak coraz bliżej rekordu Gerda Muellera!

2021-02-27 17:42

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w wygranym przez Bayern Monachium 5:1 meczu z FC Koeln. Polski zawodnik jest coraz bliżej rekordu bramek zdobytych w jednym sezonie, który blisko 50 lat temu strzelił ich aż 40. “Lewy” ma szansę wkrótce wyrównać, a być może też pobić dokonanie legendarnego napastnika.

Bayern już do przerwy osiągnął sporą przewagę i prowadził z FC Koeln 2:0. Pierwszą bramkę zdobył w 18. minucie Eric-Maxim Choupo-Moting, a kwadrans później wynik podwyższył Lewandowski. Drugą bramkę polski zawodnik zdobył w 65. minucie na 3:1. Pod koniec meczu dwie kolejne bramki dla mistrzów Niemiec dorzucił Serge Gnabry. Jedynego gola dla gości strzelił Ellyes Skhiri.

Bayern utrzymał się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi, a Robert Lewandowski w klasyfikacji strzelców. Polak w dotychczasowych 23 spotkaniach zdobył 28 goli. Do końca sezonu jego zespół rozegra jeszcze 11 ligowych meczów. Jeżeli Lewandowski zdobędzie w nich co najmniej 13 goli, to pobije rekord Muellera z sezonu 1971/1972.

Czy Robert Lewandowski w sezonie 2020/2021 pobije rekord Gerda Muellera?
Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia