Ceny paliw. Gdzie przed majówką zatankujesz najtaniej?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ceny paliw. Gdzie przed majówką zatankujesz najtaniej?

REKORDOWE podwyżki cen paliw! Najdrożej zapłacisz na Podlasiu!

2022-03-30 16:12

Było źle, ale jest jeszcze gorzej. W tym tygodniu odnotowano rekordowe podwyżki cen paliw. Litr diesla podrożał aż o 37 groszy. O 8 groszy więcej niż przed tygodniem kosztuje także litr benzyny Pb95 - poinformował w środę portal e-petrol.pl. Gdzie ceny są najniższe? Gdzie zapłacimy najwięcej za paliwo?

Wzrost cen paliw w hurcie spowodował, że w ciągu ostatniego tygodnia litr diesla podrożał aż o 37 groszy i kosztuje 7,66 zł. To rekord. O 8 groszy więcej niż przed tygodniem kosztuje także litr benzyny Pb95 - poinformował w środę portal e-petrol.pl

- Kierowcy w Polsce krótko cieszyli się obniżkami na stacjach paliw. Koniec marca przynosi kolejne podwyżki - najbardziej dotkliwe dla tankujących olej napędowy, którego średnia ogólnopolska cena poszybowała do najwyższego w historii notowań e-petrol.pl poziomu - zwrócił uwagę w środę portal e-petrol.pl.

Czytaj także: Ile kadra zarobi za awans na mistrzostwa świata w Katarze?

Analitycy portalu wyjaśnili, że wzrost cen paliw w hurcie, jaki obserwowaliśmy w ostatnim czasie, spowodował, że w ciągu ostatniego tygodnia litr diesla podrożał aż o 37 groszy i kosztuje 7,66 zł. O 8 groszy więcej niż przed tygodniem kosztuje także litr benzyny Pb95, który jest oferowany w sprzedaży detalicznej po 6,67 zł. Według danych e-petrol.pl rekordowo drogi w dalszym ciągu pozostaje również autogaz, którego średnia cena nadal wynosi 3,79 zł/l.

Gdzie najtańsze paliwo?

Podkreślono, że ma paliwowej mapie Polski aktualnie wyróżnia się Wielkopolska, gdzie w najniższych cenach można napełnić bak benzyną Pb95 i olejem napędowym. W tym regionie kraju ich średnie ceny wynoszą odpowiednio 6,63 i 7,63 zł/l. LPG z ceną 3,70 zł/l jest najtańsze na Lubelszczyźnie.

Czytaj także: Na TAKĄ tablicę rejestracyjną uważaj! Widziałeś ją? Musisz koniecznie zadzwonić NA POLICJĘ!

Gdzie najdroższe paliwo?

- Na przeciwległym biegunie cenowym, jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, znajduje się natomiast Podlasie, na którym jest ona najdroższa - za jej litr płaci się tam 6,71 zł. We wspomnianym województwie lubelskim najwięcej kosztuje tankowanie oleju napędowego - 7,72 zł/l, a na Dolnym Śląsku i Pomorzu z ceną 3,81 zł/l najdroższy jest autogaz - stwierdzili analitycy e-petrol.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pamiętasz polskie teleturnieje lat 90.? Wytęż umysł i idź na całość!

Pytanie 1 z 10
„Kogo witam, kogo goszczę?” - tymi słowami witał się z graczami prowadzący teleturniej:
Powitanie reprezentacji Polski pod hotelem Monopol w Katowicach