Rekordowa liczba prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Straż ma ręce pełne roboty

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Rekordowa liczba prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Straż ma ręce pełne roboty

2021-09-19 11:44

Ostatniej doby odnotowaliśmy rekordową liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej; w sobotę było ich ponad 320 - przekazała w niedzielę Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że wszystkie próby zostały udaremnione.

Jak poinformowała w rozmowie z PAP ppor. Anna Michalska w sobotę strażnicy graniczni odnotowali na granicy polsko-białoruskiej rekordową liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy. "Było ich aż 324. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli" - podkreśliła.

Dodatkowo rzeczniczka SG wskazała, że ostatniej doby pogranicznicy zatrzymali dwie osoby za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. "Był to obywatel Uzbekistanu i obywatel Gruzji" - podała.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową" oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września

Mateusz Borek po KRWAWYM finale GROMDY 6