Koronawirus w Wielkopolsce. Jak wygląda sytuacja w regionie?

i

Autor: Anestiev/ Pixabay.com Koronawirus w Wielkopolsce. Jak wygląda sytuacja w regionie?

RAPORT Z ANTENY 11.03.2021: Lockdown na Mazowszu coraz bliżej. Nowa szczepionka w Polsce, Grecja przyjmie zaszczepionych turystów

2021-03-11 13:21

Województwo mazowieckie może już w najbliższych dniach zostać objęte regionalnym lockdownem. Wszystko przez rosnącą liczbę nowych zakażeń na Mazowszu w ostatnich dniach. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Śledźcie nasz raport z anteny! Znajdziecie go w tym artykule!

Raport z Anteny 11.03

Spis treści

  1. Jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson trafi do Polski?
  2. Zaszczepieni będą mogli pojechać do Grecji na wakacje

Lockdown na Mazowszu coraz bliżej! Taka decyzja może zapaść jeszcze dziś - mówi rzecznik rządu Piotr Muller.

- Nie wykluczam takiego scenariusza, ponieważ jeśli ta dynamika zachorowań jest taka duża i jeśli nastąpiłoby dzisiaj przyspieszenie to być może takie decyzje byłyby konieczne do podjęcia - mówi Muller.

Województwo mazowiecki od kilku dni przewodzi w statystykach jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń koronawirusem w poszczególnych województwach. W środę, 10 marca na Mazowszu potwierdzono ponad 2,5 tysiąca nowych przypadków.

Jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson trafi do Polski?

Jeszcze dzisiaj Europejska Agencja Leków może dać zieloneświatło dla kolejnej szczepionki.To preparat Johnson and Johnson. Szczepionka jest mniej skuteczna od preparatów na przykład fajzera - ale wymaga podania tylko jednej dawki, łatwiejsze jest też jej przechowywanie. Gdyby szczepionka tej firmy trafiła do Polski w znacznym stopniu przyspieszyłoby to przebieg Narodowego Programu Szczepień.

Zaszczepieni będą mogli pojechać do Grecji na wakacje

Wszyscy, którzy zostali już zaszczepieni przeciw koronawirusowi będą mogli wybrać się do Grecji podczas najbliższego lata. Od połowy maja mogą przyjeżdżać tam turyści zaszczepieni, lub z negatywnym wynikiem koronawirusa.

Grecja bardzo ucierpiała przez pandemię, bo ta uderzyła dla w ważnej dla tamtejszej ekonomii branży turystycznej. W tym sezonie wakacyjnym na nastąpić odbicie.

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?