Linie wysokiego napięcia

i

Autor: pixabay.com Linie wysokiego napięcia

Rada UE uzgodniła działania w celu obniżki cen energii. To m.in. ograniczenie zapotrzebowania na prąd

2022-09-30 13:21

Unijni ministrowie odpowiedzialni za energetykę osiągnęli w piątek porozumienie polityczne w sprawie regulacji zaproponowanych przez Komisję Europejską w sprawie wysokich cen energii. Rozporządzenie wprowadza wspólne działania mające na celu ograniczenie zapotrzebowania na energię elektryczną oraz gromadzenie i redystrybucję nadwyżki przychodów sektora energetycznego.

Ograniczenie zużycia energii w godzinach szczytu

"Żyjemy w wyjątkowych czasach i pracujemy w wyjątkowo szybki, skoordynowany i solidarny sposób, aby utworzyć zjednoczony front przeciwko ciągłemu wykorzystywaniu przez Rosję dostaw energii jako broni. Osiągnięte dziś porozumienie przyniesie ulgę europejskim obywatelom i przedsiębiorstwom. Państwa członkowskie spłaszczą krzywą zapotrzebowania na energię elektryczną w godzinach szczytu, co będzie miało bezpośredni pozytywny wpływ na ceny" - oświadczył Jozef Sikela, czeski minister przemysłu i handlu, którego kraj sprawuje obecnie półroczną prezydencję w Radzie UE.

Nadwyżki energii trafią do najbardziej potrzebujących

Kontynuując wypowiedź, czeski polityk dodał: - "Państwa członkowskie będą redystrybuować nadwyżki zysków z sektora energetycznego do tych, którzy mają trudności z opłaceniem rachunków"

K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY