Putin rozwścieczony! Kolejny kraj na celowniku Rosji

i

Autor: East News/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Putin rozwścieczony! Kolejny kraj na celowniku Rosji

2022-06-21 9:45

W ramach unijnych sankcji na Rosję został wstrzymany transport towarów koleją z Litwy do Kaliningradu. Ta informacja mocno zdenerwowała Władimira Putina. Żąda natychmiastowego zniesienia "wrogich" ograniczeń. Jeśli tak się nie stanie - może zakończyć się to dla Litwy inaczej. Rozpoczęto ćwiczenia.

"To nie jest działanie Litwy, to są sankcje europejskie, które zaczęły obowiązywać od 17 czerwca" – powiedział Landsbergis w Luksemburgu przed posiedzeniem Rady do Spraw Zagranicznych UE, komentując obowiązujący od soboty zakaz przewozu koleją przez Litwę do Kaliningradu niektórych rosyjskich towarów.

MSZ Rosji poinformowało na swojej stronie internetowej, że charge d'affaires Litwy w Rosji Virginija Umbrasiene została wezwana do ministerstwa spraw zagranicznych. Według komunikatu ostro zaprotestowano i zażądano zniesienia ograniczeń w tranzycie.

"Jeśli w najbliższym czasie tranzyt towarów między obwodem kaliningradzkim a resztą Federacji Rosyjskiej przez Litwę nie zostanie w pełni przywrócony, Rosja zastrzega sobie prawo do podjęcia działań w celu ochrony swoich interesów narodowych" - napisano w oświadczeniu resortu.

- Rosja odpowie na to Litwie w najbliższych dniach - ostrzegł Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Litwa na celowniku Rosji. Rozpoczęto ćwiczenia

Jak informuje ukranews.com, tuż po decyzji o wstrzymaniu tranzytu Rosja rozpoczęła ćwiczenia w obwodzie kaliningradzkim. Weźmie w nich udział około 1000 wojskowych i ponad 100 jednostek sprzętu wojskowego. Ćwiczą między innymi obsługę wyrzutni rakiet oraz systemów artyleryjskich.

Jak poinformował portal Moscow Times, po zakazie przewozu koleją przez Litwę do Kaliningradu niektórych towarów z pozostałych części Rosji mieszkańcy tej rosyjskiej eksklawy nad Morzem Bałtyckim zaczęli masowo wykupywać materiały budowlane i gaz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy Putin posiada "prywatną armię"?

Posłuchaj podcastu i sprawdź, co wiemy o Grupie Wagnera!

Listen to "Grupa Wagnera – tajemnica prywatnej armii Putina" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE