Siergiej Szojgu zdradził Putina? Szokujące słowa rosyjskiego pułkownika

i

Autor: wikimedia.pl/CC BY-SA 4.0 Siergiej Szojgu zdradził Putina? Szokujące słowa rosyjskiego pułkownika

Putin mści się na swoich generałach. Szojgu w krytycznym stanie? Rosjanie zaprzeczają

2022-04-15 11:39

Putin mści się na swoich generałach wsadzając ich do więzienia, a sam Siergiej Szojgu, miał mieć rozległy atak serca i leży na intensywnej terapii. Takie informacje podał urodzony w Rosji izraelski miliarder Leonid Niewzlin, powołując się na swoje źródła w Rosji. Rosjanie twierdzą inaczej i piszą, że 13 kwietnia minister wziął udział w rozmowach z Putinem. Tymczasem Pentagon kolejny raz bez sukcesu próbuje się z nim skontaktować.

Leonid Niewzlin w swoim wpisie na Facebooku poinformował, że jego „moskiewskie źródła” przekazały mu kilka informacji. Według miliardera rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu "wypadł z gry" i po rozległym zawale serca "jeśli przeżyje, może zostać osobą z niepełnosprawnościami". - Nagle dostał rozległego zawału serca, jest na oddziale intensywnej terapii, podłączony do urządzeń. Plotka głosi, że zawał serca mógł nie nastąpić z przyczyn naturalnych – pisał w swoim Niewzlin. Według jego informacji Putin mści się na dowódcach, ponieważ doszło do aresztowania 20 generałów resortu obrony, czyli całego kierownictwa. Powodem licznych zatrzymań miała być defraudacja pieniędzy przeznaczonych na wojnę w Ukrainie. Od 2014 roku miało zostać skradzione aż 10 miliardów dolarów. Rosjanie nie podzielają opublikowanych informacji o zdrowiu ministra obrony, co możemy przeczytać na jednym z portali. Tymczasem Pentagon kolejny raz bezskutecznie próbuje skontaktować się z Siergiejem Szojgu.

Co dalej ze Szpiegowem? Władze Warszawy odpowiadają

Siergiej Szojgu „wypadł z gry” po rozległym zawale. Rosyjskie media: To fake news

Rosyjskie media państwowe, bo tylko takie mogą funkcjonować w Rosji poinformowały, że informacje opublikowane przez Leonida Niewzlina są fałszywe. Na dowód swoich stwierdzeń napisano:

- Wczoraj, 13 kwietnia, Siergiej Shoigu wziął udział w spotkaniu z prezydentem Rosji. […] To nie pierwszy raz, kiedy ukraińskie i zachodnie media próbują "położyć" Szojgu w szpitalnym łóżku. Wielokrotnie obalaliśmy nieprawdziwe informacje na temat jego ataku serca i rezygnacji, a także zlikwidowaliśmy fałszywy rozkaz dotyczący jego działalności – pisze „Dziennik Murmański”.

Siergiej Szojgu „wypadł z gry”. Pentagon nie może nawiązać kontaktu z ministrem obrony

Informacje o stanie zdrowia Siergieja Szojgu mogą potwierdzać doniesienia z Waszyngtonu. - W środę 13 kwietnia, przekazano, że szef Pentagonu Lloyd Austin próbował skontaktować się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Szojgu, ale strona rosyjska nie była zainteresowana rozmową - powiedział w środę rzecznik resortu John Kirby.

- Nie mam do ogłoszenia dziś żadnych rozmów z ministrem Szojgu. Nie wiem, kiedy podjęliśmy ostatnią próbę, ale nie było to zbyt dawno, mniej niż tydzień temu. I nie było zainteresowania ze strony Rosjan - powiedział Kirby podczas środowej konferencji prasowej. Dodał, że rozmów nie odbyli także najwyżsi dowódcy wojskowi obu krajów, gen. Mark Milley i Walerij Gierasimow

Sonda
Czy wojna w Ukrainie zakończy się w maju?

Czujesz niepokój czytając newsy o wojnie?

Posłuchaj, co mówi o tym ekspert!

Listen to "Co czujemy w obliczu wojny?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE