PŚ w Zakopanem: Koronawirus w polskiej kadrze!

i

Autor: Facebook/Polski Związek Narciarski PŚ w Zakopanem: Koronawirus w polskiej kadrze!

PŚ w Zakopanem: Koronawirus w polskiej kadrze!

2022-01-13 15:40

Fatalne wieści przed Pucharem Świata w Zakopanem! Testy na koronawirusa potwierdziły dwa pozytywne przypadki u polskich skoczków. Wcześniej ze względu na stan zdrowia zrezygnować musiał Kamil Stoch. Kto weźmie udział w rywalizacji?

To kolejne fatalne wieści przed Pucharem Świata w Zakopanem. W czwartek dowiedzieliśmy się, że w konkursie nie weźmie udziału Kamil Stoch, który ma skręconą kostkę. Teraz Polski Związek Narciarski poinformował, że dwóch zawodników ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Chodzi o Dawida Kubackiego i Paweła Wąska - przez co obaj zawodnicy nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem.

Czytaj także: ESKA Winter City 2022! Sprawdźcie, gdzie spotkacie naszą ekipę! [HARMONOGRAM WYDARZEŃ]

- Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem.

W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy 10 reprezentantów Polski:

  • Piotr Żyła,
  • Jakub Wolny,
  • Andrzej Stękała,
  • Aleksander Zniszczoł,
  • Maciej Kot,
  • Tomasz Pilch,
  • Klemens Murańka,
  • Stefan Hula,
  • Kacper Juroszek
  • i Jan Habdas - czytamy w komunikacie.

To jeszcze bardziej zmniejsza nasze szanse na dobry wystep Polaków w Zakopanem - ocenia dziennikarz sportowy Super Expressu Michał Skiba. - No liczyliśmy tutaj, że będzie takie kolejne przebudzenie mocy Dawida Kubackiego w Zakopanem po w miarę ciekawych niektórych skokach w Bischofshofen. Paweł Wąsek też zaczął regularnie pojawiać się w drugiej serii i zaczął przejawiać takie oznaki solidarności, regularności. Obaj niestety nie wystąpią w Zakopanem - dodaje.

Czytaj także: Jest decyzja ws. Stocha w PŚ w Zakopanem. "Serce mi pęka"

Co ważne, nie wiadomo też czy obaj skoczkowie będą mogli wystąpić w kolejnym konkursie. - Pod wielkim znakiem zapytania stoi ich występ w następnym Pucharze Świata. Nie jesteśmy pewni czy Niemcy pozwolą nam na udział tych dwóch skoczków w następnych konkursach - dodaje Skiba.

Tym samym posypał się też skład na konkurs drużynowy. - Bardzo eksperymentalna to będzie ekipa w sobotnim konkursie drużynowym. Tylko Piotr Żyła może się czuć pewny występu w tych zawodach, a pozostała trójka to będzie jedno wielkie wróżenie z fusów, losowanie. Być może o tym, kto weźmie udział w drużynowym konkursie zadecydują piątkowe skoki - uzupełnia Skiba.

Oficjalny trening przed zawodami w Zakopanem odbędzie się w piątek o godzinie 15:30. O godz. 18  odbędą się kwalifikacje. Konkurs drużynowy zaplanowano na sobotę 15.01., a indywidualny na niedzielę 16 stycznia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Która znana marka jest starsza? Komplet punktów prawie niemożliwy!

Pytanie 1 z 10
Coca Cola czy Pepsi? Co jest starsze?
Poradnik Zdrowie - Depresja lekooporna