Dawid Kubacki

Autor: MARKKU ULANDER/LEHTIKUVA VIA AP Dawid Kubacki

PŚ w skokach: Kubacki drugi w Titisee-Neustadt!

2022-12-09 13:52

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w w piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek, a trzeci był Niemiec Karl Geiger.

Dawid Kubacki zajął w piątek drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Brązowy medalista olimpijski z Pekinu stanął po raz 26 na podium konkursu PŚ.

Szóste miejsce zajął Piotr Żyła, a 14. był Paweł Wąsek.

Kubacki po raz 26 w karierze stanął na podium konkursu PŚ. Polak utrzymał się na pozycji lidera Pucharu Świata, w drugiej serii osiągnął 144 m, co było najdłuższym skokiem w w finale.

Do serii finałowej nie awansowali Kamil Stoch - 119,5 m, Tomasz Pilch - 113,5 m i Jakub Wolny - 124,5 m.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Największe wpadki Polski na mundialach. Znasz niechlubną historię naszej kadry?

W meczu z Japonią w 2018 roku Polacy zasłynęli z?