Przypłaciła życiem internetowy challenge. Śmiertelna "zabawa" na Tik Toku szokuje!

2021-01-25 12:01
Mama skasowała nastoletniej  influencerce konto na TikToku. Stwierdziła, że to niezdrowe
Autor: pixabay.com Tik Tok

Nowe śmiertelne wyzwanie w sieci. Tzw. black out challenge polega na podduszaniu się, aż do utraty świadomości. Później dokumentujący to film nastolatkowie wrzucają do sieci. Jest już pierwsza ofiara tej nieodpowiedzialnej zabawy.

Igranie ze śmiercią. Tak można nazwać tę nową internetową modę. 10-latka z Sycylii została znaleziona martwa po podjęciu tego wyzwania. Użyła paska od szlafroka i zacisnęła go sobie wokół szyi.

"(Dzieci - pryp. red.) mają potrzebę pokazania się na zewnątrz, aprobaty rówieśników, którzy, jest szansa, że to zobaczą lub też innych osób, które już to zrobiły"

- mówi Magdalena Wasilenko psycholog dziecięcy.

Tik Tok. Psycholog przestrzega

Zdaniem psycholożki śmierć dziewczynki z Włoch jest przede wszystkim alarmem dla dorosłych. W szczególności dla rodziców. Psycholog zwraca uwagę na fakt, że dzieci potrzebują uwagi. Jak mówi ekspertka, to rolą opiekuna dziecka jest weryfikacja, ile podopieczny czasu spędza, korzystając z multimediów. Magdalena Wasilenko przypomina, że rodzice powinni kontrolować, jak dużo czasu dzieci na tym spędzają, a ile na kontakcie z drugim człowiekiem w świecie realnym.

Włosi zakazują Tik Toka

W reakcji na śmierć dziewczynki włoski rząd dla części użytkowników blokuje aplikację Tik Tok. Mowa o osobach, których wieku nie da się zweryfikować. Regulamin aplikacji zakłada, że trzeba mieć skończone minimum 13 lat, by z niej skorzystać. Jest to jednak łatwe do obejścia.

Rzecznik platformy złożył kondolencje rodzicom 10-latki z Włoch i zapewnił, że bezpieczeństwo jest dla administracji aplikacji absolutnym priorytetem.

Kolejna śmiertelna "zabawa" na Tik Toku

To niestety nie pierwszy taki przypadek. W zeszłym roku, też przez internetowe wyzwanie, też promowane w tej samej aplikacji, zmarła 15-latka z USA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze