Przymusowa żałoba narodowa. Zakaz picia alkoholu i śmiania się

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Przymusowa żałoba narodowa. Zakaz picia alkoholu i śmiania się

Przymusowa żałoba narodowa. Zakaz picia alkoholu i śmiania się

2021-12-22 19:41

Nie można pić alkoholu, a nawet... śmiać się! Władze Korei Północnej wprowadziły przymusową żałobę z okazji 10. rocznicy śmierci byłego przywódcy kraju Kim Dzong Ila. Jak długo potrwa i co jeszcze jest zakazane?

 Przez 11 dni mieszkańcy muszą się powstrzymać od rozrywek, a zakazany jest nawet śmiech – podało radio Radia Wolna Azja (RFA), cytując źródła w Korei Płn.

Co  z osobami, które nie przestrzegają żałoby?

- W okresie żałoby nie wolno nam pić alkoholu, śmiać się, ani oddawać rozrywce – powiedział RFA mieszkaniec miasta Sinuidzu na północnym zachodzie kraju, w pobliżu granicy z Chinami. Według niego osoby nieprzestrzegające żałoby były w przeszłości „zabierane i nigdy ich już nie widziano”.

Czytaj także: Władze szukają pracowników do KONTROLI NIEZASZCZEPIONYCH. Zarobią ponad 12 tys. zł!

Kim był Kim Dzong Il?

Kim Dzong Il był ojcem obecnego dyktatora Kim Dzong Una oraz synem założyciela komunistycznej KRLD Kim Ir Sena. W dniu rocznicy 17 grudnia przez trzy minuty wyły syreny, flagi opuszczono do połowy masztów, a mieszkańcy kraju w milczeniu kłaniali się i składali kwiaty przed gigantycznymi pomnikami Kim Dzong Ila i Kim Ir Sena na wzgórzu Mansu w Pjongjangu – podała agencja AP.

Okresy żałoby wprowadzane są w Korei Płn. co roku przy okazji rocznic śmierci Kim Dzong Ila, jak również Kim Ir Sena. Zwykle przymusowe opłakiwanie Kim Dzong Ila trwa 10 dni, ale w tym roku z okazji okrągłej rocznicy żałobę wydłużono o jeden dzień – podało RFA.

Czytaj także: Polak z REKORDEM ŚWIATA - kostkę Rubika układa w kilka sekund [WIDEO]

- Nawet jeśli w czasie żałoby umrze ktoś z twojej rodziny, nie wolno ci głośno płakać, a ciało musi być wyniesione dopiero po zakończeniu żałoby. Ludzie nie mogą nawet świętować własnych urodzin, jeśli przypadają one w okresie żałoby – powiedział mieszkaniec Sinuidzu.

Według innego źródła służbom bezpieczeństwa nakazano karanie ludzi, którzy „szkodzą nastrojowi kolektywnego opłakiwania” Kim Dzong Ila. „To trwająca przez miesiąc specjalna misja policji” – powiedziało to źródło.

Kim Dzong Il rządził w latach 1994-2011. Pod jego rządami, między 1994 a 1998 rokiem, kraj mierzył się z olbrzymią klęską głodu. Z niedożywienia zmarło według różnych szacunków od kilkuset tysięcy do nawet ponad 3 mln osób. Kim zmarł 17 grudnia 2011 roku na rozległy zawał serca w czasie jazdy pociągiem, a dwa dni później państwowe media ogłosiły Kim Dzong Una jego następcą.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W nazwach państw brakuje kilku liter. Zgadniesz, o jakie państwo chodzi?

Pytanie 1 z 10
Państwo położone we wschodnich Himalajach: B*ut*n to:
Lekarze o stanie zdrowia Mameda Khalidova. Powinien zakończyć karierę?