Paszport covid

i

Autor: Pixabay.com

Władze szukają pracowników do KONTROLI NIEZASZCZEPIONYCH. Zarobią ponad 12 tys. zł!

2021-12-22 15:17

Lokalne władze Linzu w Austrii poszukują pracowników do kontroli niezaszczepionych. Ich zadanie będzie polegać na dbaniu o to, by ci którzy nie chcą się szczepić, płacili wysokie grzywny.

Przypomnijmy: od 1 lutego, w Austrii obowiązywać ma obowiązek szczepień. Ma on dotyczyć każdego, kto skończył 14 lat. Dla tych, którzy nie chcą się szczepić, przewidziane zostały surowe grzywny - w wysokości do 3 600 euro.

W Linzu, lokalne władze, już poszukują pracowników, którzy zajmą się egzekwowaniem tych kar - podaje austriacki portal Heute.at. Na czym polegać mają ich obowiązki?

Przygotowywanie kar, rozpatrywanie odwołań a także kontrole, czy grzywna została uiszczona - wymieniają dziennikarze portalu. Jeśli tak się nie stanie, pracownicy miasta będą mieli obowiązek dokonania egzekucji kary.

Ile można zarobić?

Jak podaje portal, miesięczne wynagrodzenie to co najmniej 2 774 euro (ponad 12 tys. zł). Ponadto, dla pracowników przewidziano również wypłaty trzynastej i czternastej pensji.

Kandydaci do pracy muszą posiadać świadectwo dojrzałości, wykazywać się wytrwałością oraz "chęcią świadczenia dodatkowych usług" a także posiadać ważny certyfikat covidowy i dobrą opinię.

Każdy chętny na to stanowisko, musi być obywatelem austriackim.

Już wkrótce odbyć mają się pierwsze rozmowy kwalifikacyjne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni