Przez tiktokera Rosjanie przeprowadzili atak na centrum handlowe w Kijowie! Zginęło 8 osób

i

Autor: PAP/ pixabay.com Przez tiktokera Rosjanie przeprowadzili atak na centrum handlowe w Kijowie! Zginęło 8 osób

Przez tiktokera Rosjanie przeprowadzili atak na centrum handlowe w Kijowie! Zginęło 8 osób

2022-03-24 12:33

W dobie możliwości wrzucania zdjęć i filmików w każdym momencie do sieci, bez problemu możemy poinformować, gdzie się znajdujemy i co robimy. Możemy też dzięki temu zasygnalizować, że w konkretnym miejscu dzieje się coś złego. Tak też zrobił mieszkaniec Kijowa, który na swoim TikToku wrzucił nagranie, z którego można było dowiedzieć się, gdzie znajdują się ukraińskie jednostki wojskowe. Niestety, materiał ten pomógł Rosjanom i mogli przeprowadzić sprawny atak.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udostępniła w sieci materiał wideo z przesłuchania zatrzymanego użytkownika Tik-Toka. Aresztowano go z powodu wrzuconego przez niego filmu z 24 lutego 2022 r. Tiktoker świadomie bądź nie, ujawnił na nim rozlokowanie ukraińskich jednostek wojskowych w pobliżu centrum handlowego w Kijowie, dzięki czemu Rosjanie mogli przeprowadzić sprawny atak. Stało się to 20 marca przy pomocy rakiet. W jego efekcie centrum handlowe zostało totalnie zniszczone, a życie straciło 8 osób.

Teraz ukraińskie służby ustalą, czy tiktoker przekazał te dane świadomie i działał w porozumieniu z rosyjskimi wojskami, czy nie. W związku z tym wydarzeniem wydano apel aby nigdy nie publikować danych na temat przemieszczania się ukraińskich wojsk. Warto jednak wrzucać informacje do sieci dotyczące sił rosyjskich.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętna to raptem 6/10. Dasz radę to przebić?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa serial, w którym Wołodymyr Zełenski gra nauczyciela historii przypadkowo obejmującego urząd prezydenta Ukrainy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!