Pracodawca SPRAWDZI, czy jesteś zaszczepiony na COVID-19?! To bardzo potrzebna informacja!

i

Autor: Pixaby Szef będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony. Rząd zapowiada zmiany w prawie!

Pracodawca SPRAWDZI, czy jesteś zaszczepiony na COVID-19?! Skąd pomysł na takie działanie?

2021-07-09 8:52

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy zaszczepiłeś się na COVID-19? Jest już taki pomysł. Szefowie chcą wiedzieć, którzy pracownicy zdecydowali się przyjąć szczepionkę. Obowiązek informowania przełożonego miałby zostać wprowadzony jak najszybciej.

Pracodawca sprawdzi, czy zaszczepiłeś się na COVID-19

Pracodawca powinien wiedzieć, który z jego pracowników jest zaszczepiony na COVID-19 - tak uważa Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan. Apeluje on, by prawnie zostały uregulowane te kwestie. Pracownik miałby wtedy obowiązek poinformowania swojego przełożonego, czy ten przyjął szczepionkę na koronawirusa. Nowe zasady dotyczyć miałyby przede wszystkim fabryk, gdzie nie ma możliwości przejścia na pracę zdalną.

Raport z anteny 6.07, godz.10

Pracodawcom potrzebna jest informacja na temat tego, kto jest już zaszczepiony, przez co stanowi mniejsze ryzyko rozprzestrzeniania COVID-19, a kto właśnie dostał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i powinien być odizolowany od reszty pracowników i klientów danego przedsiębiorcy - wyjaśnia Robert Lisicki w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Dodajmy, że na ten moment pracodawca nie ma obowiązku wymagać od pracownika certyfikatu o przyjęciu szczepionki. Dotyczy to również hotelarzy czy restauratorów. Nie ma bowiem podstawy prawnej. O jej wprowadzeniu wspominał niedawno wicepremier Jarosław Gowin. Jednak prace w tej kwestii nie zostały jeszcze podjęte.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?