500 plus dla zaszczepionych

i

Autor: Pixabay.com

500 plus dla zaszczepionych! Ale nie od rządu... Kto dostanie pieniądze za szczepienie?

2021-07-06 10:29

Zaszczepiłeś się? Dostaniesz 500 zł! Czasami może to być nawet większa kwota. I nie, nie są to pieniądze, które postanowił obywatelom rozdawać polski rząd, by zachęcić do szczepień większą liczbę ludzi. Kto w takim razie może otrzymać kasę za zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Narodowy Program Szczepień zaczyna tracić na rozpędzie. Coraz mniej osób jest chętnych, by przyjąć dawkę szczepionki chroniącej przed koronawirusem. Tymczasem naukowcy alarmują - dopóki nie zaszczepi się odpowiedni procent społeczeństwa, grozi nam kolejna fala pandemii. To z kolei może oznaczać kolejny lockdown i straty dla wielu firm.

Nic dziwnego zatem, że przedsiębiorcy uważają, że zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy jest w tej chwili priorytetem.

- W przypadku wystąpienia czwartej fali zakażeń, za kilka tygodni może nastąpić powrót obostrzeń - powiedział Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Jako pracodawcy musimy dbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów.

500 plus dla zaszczepionych

Część pracodawców robi więc co może, by zachęcić pracowników do szczepienia. Zaszczepieni dostają wolny dzień, zaś w niektórych firmach... pieniądze.

Firma Maspex z Małopolski, płaci np. 500 zł każdemu pracownikowi, który się zaszczepi. To swoiste 500 plus dla zaszczepionych to jednak nie tylko pomysł zarządu małopolskiego przedsiębiorstwa.

Podobne benefity otrzymują pracownicy firmy Matchem z tego samego regionu. Z kolei zarząd firmy Fimal z Słupska, płaci zaszczepionym pracownikom aż tysiąc złotych!

Również rządy niektórych państw próbują pieniędzmi zachęcić obywateli do szczepień. Tak jest np. w Serbii, której władze ogłosiły, że każdy zaszczepiony obywatel otrzyma 25 euro.

W Polsce, największą rządową inicjatywą, mającą zachęcić obywateli do szczepień jest Narodowa Loteria Szczepionkowa. Zaszczepieni mogą wygrać w niej pieniądze i wartościowe nagrody rzeczowe - hulajnogi elektryczne i samochody.

Raport z anteny 5.07, godz.10