Pożary w Grecji

i

Autor: PAP / EPA / SPIROS KOUROS Pożary w Grecji

Pożary w Grecji MAPA - gdzie szaleją płomienie?

2021-08-12 12:51

Grecja jest jednym z krajów, które w ostatnich tygodniach zmagają się z gigantycznymi pożarami. Jak szacują tamtejsze służby pożarnicze, ogień strawił ponad 300 domów w całym kraju, a 1,3 tys. uszkodził. Jeśli planujecie wakacje w Grecji, koniecznie sprawdźcie mapę pożarów przygotowaną przez NASA.

Pożary w Grecji - mapa zagrożeń pozwoli wam sprawdzić, czy miejsce, w które wybieracie się na wakacje, jest bezpieczne. Szacuje się, że ponad 300 domów zostało doszczętnie spalonych. Uszkodzonych jest co najmniej 1,3 tys. Do tego dołożyć trzeba spustoszenia, jakie ogień poczynił w greckich lasach. Choć temperatury w Grecji spadają, a synoptycy zapowiadają deszcze, do całkowitego zażegnania niebezpieczeństwa jeszcze daleko. Aktualnie strażacy walczą z ogniem w rejonie Peloponezu. Pożary są jednak nieprzewidywalne i mogą się szybko rozprzestrzeniać. Warto więc śledzić mapę pożarową przygotowaną przez NASA, która w czasie rzeczywistym pokazuje, gdzie szaleją największe płomienie.

Strażacy rozkuli ścianę, żeby uratować kotkę. Gdyby nie brawurowa akcja, Zosia umarłaby w męczarniach.

Mapa pożarów - GRECJA, TURCJA i WŁOCHY w ogniu

Jak wygląda sytuacja pożarowa w Grecji? Można to sprawdzić na mapie przygotowanej przez NASA. System FIRMS (The Fire Information for Resource Management System), na podstawie danych z satelity i narzędzi do obrazowania podczerwieni, tworzy aktualizowaną na bieżąco mapę zagrożeń pożarowych. Widzimy na niej, że pożary szaleją w całej Grecji!

Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś ich świadkiem?

Z groźnymi pożarami zmaga się jednak nie tylko Grecja. Płomienie szaleją też między innymi w Turcji, we Włoszech, Albanii, Czarnogórze czy Rumunii. Mapę pożarów znajdziecie na na stronie FIRMS, do której odnośnik zamieszczamy TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE