Zaatakowana baza paliwowa pod Wasylkowem spłonęła. Ogień był widoczny z kilkunastu kilometrów [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-02-27 9:23

Chwilę po północy Ukraińska Prawda poinformowała, że pod Wasylkowem płonie baza paliwowa. W okolicy nadal trwają walki o lotnisko, około 20 km od Kijowa. Strażacy przez długi czas nie mogli przystąpić do gaszenia pożaru. Po godzinie 9:00 pojawiła się informacja, że baza paliwowa pod Wasylkowem całkowicie spłonęła.

Atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Rakiety trafiły w bazę paliwową

Wojska rosyjskie przeprowadziły uderzenie rakietowe na bazę paliwową we wsi Kriaczky (...). Wybuchł pożar, który można zobaczyć nawet z Kijowa. Walki trwają i dlatego Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych nie może przystąpić do gaszenia (...) - napisał Kułeba na Facebooku. Dodał, że bezpośrednie uderzenie przez pocisk w zbiornik z paliwem grozi katastrofą ekologiczną. - Robimy wszystko, żeby do tego nie dopuścić - zapewnił szef administracji obwodowej.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjskie pociski trafiły w składowisko odpadów radioaktywnych. Jest zagrożenie dla Polski?

Potężny pożar w bazie paliwowej pod Wasylkowem

Wcześnie o ataku na bazę paliwową i zagrożeniu poinformowano na kanale ukraińskiego parlamentu w komunikatorze Telegram: "Uwaga! Dym i szkodliwe substancje z pożaru koło Wasylkowa mogą przemieścić się w każdą stronę, wiatr nieustannie zmienia kierunek. Zamykajcie okna".

Pali się baza paliwowa. Wróg chce wszystko zniszczyć. Dziś w ciągu dnia ostrzelano rakietami balistycznymi nasze lotnisko, ale wytrzymamy - powiedziała w nagraniu wideo zamieszczonym na Facebooku szefowa władz miejskich Wasylkowa Natalia Bałasynowycz.

Sytuacja we Lwowie - miasto pustoszeje

Baza paliwowa w Wasylkowie całkowicie spłonęła

Po godzinie 9:00 KLO - sieć stacji, do której należała baza poinformowała, że miejsce całkowicie spłonęło.  Podano, że jedyna baza paliwowa firmy znajdowała się właśnie w Wasylkowie i w momencie ataku była prawie pełna. 15 wagonów z paliwem i 8 wagonów z gazem zostało uratowanych.

Sonda
Czy obawiasz się, że w Czarnobylu może dojść do kolejnego nieszczęścia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE