Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Powstała aplikacja, która ostrzega mieszkańców Ukrainy o nalotach

2022-03-03 8:53

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej udostępniło aplikację informującą o alarmach obrony cywilnej - w tym nalotach i atakach chemicznych. Aplikacja swym zasięgiem obecnie obejmuje kilkanaście obwodów na Ukrainie i jest dostępna za darmo na urządzenia z systemem Android i iOS.

Aplikacja na telefon ostrzega przed bombardowaniem

Wczoraj (2 marca) na zlecenie ukraińskiego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej firma Ajax Systems Inc udostępniła aplikację informującą o alarmach obrony cywilnej na terytorium Ukrainy. Ta niezwykle przydatna aplikacja informuje o atakach z powietrza w 23 regionach kraju i dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Wkrótce tym systemem mają być objęte, kolejne regiony kraju.

Aplikacja Повітряна тривога nie wymaga rejestracji i powiadamia o wszystkich rodzajach alarmów obrony cywilnej - w tym powietrznych i chemicznych. Aplikacja wyświetla jedynie alarmy dla wybranego przez użytkownika regionu. W przypadku ogłoszenia alarmu aplikacja nadaje dźwięk powiadomienia o maksymalnej głośności, niezależnie od ustawień urządzenia. Alerty można wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach aplikacji.

Linki do pobrania aplikacji:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!