gorzów szkoła/zdjęcie ilustrujące

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Powrót do szkół

Powrót do szkół 10 stycznia odwołany?! Jest decyzja ministra edukacji z 3 stycznia!

2022-01-03 14:51

W rozporządzeniu naukę zdalną przewidziano od 20 grudnia do 9 stycznia. Ale w styczniu potrwa jedynie trzy lub cztery dni. W czwartek przypada święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym, a piątek 7 stycznia będzie w wielu szkołach dniem wolnym z tzw. puli dyrektorskiej. 3 stycznia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się wystąpienie Przemysława Czarnka, ministra edukacji, pytany był o możliwość przedłużenia nauczania zdalnego!

Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen - deklarował jeszcze niedawno minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podczas wystąpienia w Rzeszowie 3 stycznia był jednak ponownie pytany o to, czy powrót jest konieczny w związku z obecną sytuacją panującą w Polsce. Liczba zakażeń wciąż nie spada, nie wszystkie dzieci zostały zaszczepione, a codzienny raport zgonów może przerazić.

Przemysław Czarnek zapewnia, że w tym roku ferie odbędą się jednak ,,normalnie" to jest w różnych terminach, które z góry przydzielono konkretnym województwom. Minister informuje ponownie, że już 10 stycznia dzieci wrócą do szkół, a on sam jest zwolennikiem nauki stacjonarnej. Jest jednak możliwość, ze nauka zdalna zostanie przedłużona, co potwierdził pytany przez dziennikarzy.

- Na ten moment nic nie przeszkadza powrotowi dzieci 10 stycznia do nauki stacjonarnej – powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że sytuacja epidemiczna jest monitorowana.

Szokująca śmierć trzech chłopców i ich matki pod Opocznem

Nauka zdalna do marca? Jest nowy scenariusz

Przemysław Czarnek chociaż powtarza, że powrót do szkół jest wciąż planowany na 10 stycznia to zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i monitorowana również przez ministra zdrowia. Co dalej? Istnieją spore szansę, że jeśli nauka zdalna zostanie przedłużona, to potrwa do marca! W okresie ferii dzieci nie będą wracać do szkół. Minister wskazał, że:

"jeśli będzie konieczność podejmowania jakiś dalej idących decyzji w szkołach, to będziemy je podejmować w zależności od rozwoju tej fali związanej z omikronem".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE