Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej?

2021-03-14 8:36
Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej?
Autor: Canva.com Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej?

Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed silnym wiatrem w zachodniej części kraju, alerty obowiązują łącznie w sześciu województwach. Nad morzem porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. W regionach tych prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach przeważnie do 75 km/h, z południowego zachodu. Silniejsze porywy wiatru, do 80 km/h wystąpią w powiatach nadmorskich. Zgodnie z prognozami IMGW, w niedzielę w całym kraju zachmurzenie na ogół będzie duże, w centrum i na południu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie na Pojezierzu Pomorskim i na Kaszubach oraz w miejscowościach podgórskich deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Wysoko w górach opady śniegu. Na południu Lubelszczyzny po południu możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej wysoko w górach o 5 cm.

Policjanci z Torunia eskortowali rodzącą kobietę!

Pogoda na niedzielę 14 marca - ile stopni w Polsce?

W niedzielę 14 marca temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C, 4 st. C nad samym morzem i w miejscowościach podgórskich, około 6 st. C, 7 st. C na przeważającym obszarze do 9 st. C na południu kraju. Wiatr umiarkowany, ale na zachodzie i nad morzem dość silny, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru przeważnie około 75 km/h, nad morzem do 80 km/h. W górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze