Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej?

2021-03-14 8:36
Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej?
Autor: Canva.com Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej?

Potężne wichury w całej Polsce! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem 14.03.2021. Gdzie będzie najgorzej? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed silnym wiatrem w zachodniej części kraju, alerty obowiązują łącznie w sześciu województwach. Nad morzem porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. W regionach tych prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, w porywach przeważnie do 75 km/h, z południowego zachodu. Silniejsze porywy wiatru, do 80 km/h wystąpią w powiatach nadmorskich. Zgodnie z prognozami IMGW, w niedzielę w całym kraju zachmurzenie na ogół będzie duże, w centrum i na południu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie na Pojezierzu Pomorskim i na Kaszubach oraz w miejscowościach podgórskich deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Wysoko w górach opady śniegu. Na południu Lubelszczyzny po południu możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej wysoko w górach o 5 cm.

Policjanci z Torunia eskortowali rodzącą kobietę!

Pogoda na niedzielę 14 marca - ile stopni w Polsce?

W niedzielę 14 marca temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C, 4 st. C nad samym morzem i w miejscowościach podgórskich, około 6 st. C, 7 st. C na przeważającym obszarze do 9 st. C na południu kraju. Wiatr umiarkowany, ale na zachodzie i nad morzem dość silny, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru przeważnie około 75 km/h, nad morzem do 80 km/h. W górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze