Bezpłatne badania uczniów w szkołach na obecność koronawirusa. Właśnie rusza akcja!

2022-01-19 12:54
Bezpłatne badania uczniów w szkołach na obecność koronawirusa. Właśnie rusza akcja!
Autor: Pixaby Bezpłatne badania uczniów w szkołach na obecność koronawirusa. Właśnie rusza akcja!

W Portugalii rozpoczęło się bezpłatne testowanie uczniów szkół publicznych na obecność koronawirusa. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju we współpracy z aptekami.

Jak poinformował Filinto Lima, szef Krajowego Związku Dyrektorów Szkół Publicznych (ANDAEP), współpraca placówek oświatowych z aptekami dotyczy wykonywania testów antygenowych.

Akcja testowania dzieci obejmuje uczniów szkół podstawowych, średnich oraz gimnazjów. Prowadzona jest na terenie szkół, których dyrekcje wyraziły na to zgodę, bądź w aptekach znajdujących się w pobliżu placówek oświatowych.

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Kujawsko-Pomorskiem!

W Portugalii od 19 listopada 2021 roku wykonywanie testów antygenowych na obecność koronawirusa jest bezpłatne w aptekach i laboratoriach. Państwo pokrywa koszty czterech takich badań w ciągu miesiąca w przypadku każdego obywatela.

Według szacunków ministerstwa zdrowia Portugalii dotychczas w tym 10-milonowym kraju wykonano ponad 30 mln testów na obecność Covid-19, zarówno antygenowych, jak i PCR. Tylko w pierwszej połowie stycznia przeprowadzono ich ponad 3,3 mln.

Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze