Bezpłatne badania uczniów w szkołach na obecność koronawirusa. Właśnie rusza akcja!

i

Autor: Pixaby Bezpłatne badania uczniów w szkołach na obecność koronawirusa. Właśnie rusza akcja!

Bezpłatne badania uczniów w szkołach na obecność koronawirusa. Właśnie rusza akcja!

2022-01-19 12:54

W Portugalii rozpoczęło się bezpłatne testowanie uczniów szkół publicznych na obecność koronawirusa. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju we współpracy z aptekami.

Jak poinformował Filinto Lima, szef Krajowego Związku Dyrektorów Szkół Publicznych (ANDAEP), współpraca placówek oświatowych z aptekami dotyczy wykonywania testów antygenowych.

Akcja testowania dzieci obejmuje uczniów szkół podstawowych, średnich oraz gimnazjów. Prowadzona jest na terenie szkół, których dyrekcje wyraziły na to zgodę, bądź w aptekach znajdujących się w pobliżu placówek oświatowych.

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Kujawsko-Pomorskiem!

W Portugalii od 19 listopada 2021 roku wykonywanie testów antygenowych na obecność koronawirusa jest bezpłatne w aptekach i laboratoriach. Państwo pokrywa koszty czterech takich badań w ciągu miesiąca w przypadku każdego obywatela.

Według szacunków ministerstwa zdrowia Portugalii dotychczas w tym 10-milonowym kraju wykonano ponad 30 mln testów na obecność Covid-19, zarówno antygenowych, jak i PCR. Tylko w pierwszej połowie stycznia przeprowadzono ich ponad 3,3 mln.

Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?