Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce

2021-04-14 20:13
Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce
Autor: Twitter/KGSP Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce

W ostatnich godzinach strażacy wyjeżdżali już ponad 600 razy! Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Polski. Funkcjonariusze walczą tam ze skutkami silnego wiatru i opadów śniegu. Prawie 7 tysięcy odbiorców miało problemy z dostawami prądu. W niektórych miejscach Polski w nocy ma spaść nawet 30 cm śniegu.

Bardzo trudna sytuacja pogodowa na południu kraju. W ostatnich godzinach strażacy odnotowali ok. 600 interwencji. Walczą ze skutkami silnego wiatru i opadów śniegu.

Pogoda najbardziej nadaje się we znaki w Małopolsce, na Podkarpaciu i Śląsku. Prawie 7 tysięcy odbiorców miało problemy z dostawami prądu. - Najwięcej na terenie woj. małopolskiego. Tam było około 5 tys. odbiorców bez prądu. W tej chwili wiemy, ze są ekipy, które naprawiają te uszkodzenia. Ale też nie wykluczamy, że noc może przynieść kolejne problemy - mówi Karol Kierzkowski ze Państwowej Straży Pożarnej i dodaje, że na południu kraju pogoda w najbliższych godzinach  nie odpuści.

Czytaj także: Spadnie nawet 30 cm śniegu! IMGW wydało czerwone alerty. Sprawdź mapę ostrzeżeń

- Od woj. dolnośląskiego przez opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie można się spodziewać nawet kilkanaście centymetrów śniegu. Ta pogoda może powodować, że będzie ślisko na drogach. Pod ciężarem śniegu mogą łamać się gałęzie czy przewracać drzewa - ostrzega Kierzkowski.

W związku z trudną sytuacją IMGW wydał czerwone alerty dla południa kraju dotyczące intensywnych opadów śniegu. Mapę ostrzeżeń i więcej informacji o sytuacji pogodowej w kraju znajdziesz >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Raport z Anteny 14.04
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze