Polska zbiórka na drona Bayraktar dla Ukrainy - ile już uzbierano? Czy Turcy przekażą maszynę za darmo?

2022-07-05 14:17
Bayraktar TB2
Autor: manhhai flickr.com Bayraktar TB2

Trwa polska zbiórka funduszy na zakup drona Bayraktar TB2 dla ukraińskich Wojsk. Do uzbierania jest ponad 22 miliony złotych. Szanse na osiągnięcie celu są spore. Tak samo, jak na to, że producent przekaże Ukraińcom maszynę za darmo. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Drony Bayraktar TB2 stały się najskuteczniejszą bronią Ukraińców podczas wojny z Rosją. Maszyna produkowana przez turecką firmę Baykar Makina jest zabójczo precyzyjna i sieje postrach w szeregach agresora. Ukraińcy wciąż jednak potrzebują więcej tych bezzałogowych statków powietrznych. Kupno kolejnych finansuje nie tylko państwo, ale też obywatele i sojusznicy Urkainy. Dzięki publicznym zbiórkom udało się już zdobyć kilka Bayraktarów dla walczącego narodu. Niedawno ruszyła też polska zbiórka na drona dla Ukrainy, która dla tysięcy osób jest kolejnym wyrazem naszej solidarności z sąsiadami. Na koncie jest już spora suma i wiele wskazuje, że zbiórka okaże się sukcesem. Przypomnijmy też, że producent Bayraktarów już kilka razy w podobnej sytuacji przekazał maszynę za darmo. Czy tak będzie i w naszym wypadku?

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

Polska zbiórka na Bayraktara - ile zebrano do tej pory?

Polską zbiórkę na drona dla Ukrainy uruchomił publicysta Sławomir Sierakowski. Wyznaczony przez niego cel to 22 500 000 zł. Już w 12 godzin po uruchomieniu zbiórki w serwisie zrzutka.pl, na koncie było ponad 300 000 zł, a z każdym kolejnym dniem ta suma znacząco rosła. Jak pisze Sierakowski: Suma jest wyjątkowo ambitna, ale zrzutka idzie doskonale! Jeśli zbierzemy mniej, przekażemy wszystko na fundusz Sił Zbrojnych Ukrainy w Narodowym Banku Ukrainy. To samo zrobimy z nadwyżką. Działamy!

Tempo, w którym uzbierana kwota rośnie każe sądzić, że zbiórka okaże się sukcesem. Do tej port (5.07) na konto trafiło już 5 856 261 zł. Zbiórka trwa do końca lipca. Link do niej znajdziecie tutaj.

Turcy przekażą Bayraktara za darmo? To możliwe!

Polki i Polacy przekazują na cel zbiórki mniejsze i większe środki. Wkrótce cała kwota może więc zostać uzbierana. Bardzo możliwe, że wówczas Turcy nie przyjmą pieniędzy i dadzą Ukraińcom maszynę za darmo. Tak postąpili w przypadku zbiórki prowadzonej w samej Ukrainie oraz tej zorganizowanej przez Litwinów. W obu przypadkach firma Baykar Makina doceniała poświecenie zwykłych ludzi przekazujących pieniądze i podkreślała, jak ważne jest wsparcie Ukraińców w ich walce. Uzbierane środki zostawały wówczas zużytkowanie na zaspokojenie innych potrzeb ukraińskiego wojska. Czy tak samo może być w naszym przypadku? Polska jest w czołówce krajów wspierających Ukrainę. Od samego początku przyjmujemy wielu uchodźców, wysyłamy pomoc humanitarną i szkolimy specjalistów. To może przekonać tureckiego producenta dronów bojowych, o których napisano nawet piosenkę:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze