Polska wygrywa z Albanią na „Narodowym”. Koniec fatalnej passy

Autor: PAP/Piotr Nowak

2023-03-27 22:38

Reprezentacja Polski w drugim meczu eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy 2024 pokonała Albanię 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Karol Świderski. To pierwsze zwycięstwo Fernando Santosa za sterami naszej kadry, która przy okazji meczu zakończyła fatalną passę na PGE Narodowym.

Polska wygrywa z Albanią. Koniec fatalnej passy

Reprezentacja Polski wygrała z Albanią na Stadionie Narodowym w Warszawie 1:0 (1:0). To drugi mecz w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Niemczech. Biało-czerwoni fatalnie rozpoczęli eliminacje, przegrywając w Pradze z Czechami 1:3. W związku z tym spotkanie w Warszawie było niezwykle ważne z perspektywy dalszej części eliminacji. Warto zaznaczyć, że Polacy grali też o przełamanie kiepskiej serii – trzech przegranych na „Narodowym” z rzędu.

Podopieczni Fernando Santosa wyszli na boisko w innym składzie niż podczas spotkania z południowymi sąsiadami. Do składu wskoczyli Bartosz Salamon, Jakub Kamiński, Nicola Zalewski i Karol Świderski. Polacy próbowali od pierwszych minut zaznaczyć swoją dominację, jednak próby na niewiele się zdawały. Dosyć bezbarwna pierwsza połowa spotkania dała kibicom powody do radości. W 41. minucie strzału z dystansu spróbował Jakub Kamiński. Piłkarz Wolfsburga trafił jednak w słupek, ale w polu karnym odnalazł się Karol Świderski, który dał prowadzenie biało-czerwonym.

W drugiej odsłonie biało-czerwoni również nie przekonywali. Pojedyncze próby przeplatały się z inicjatywą ze strony Albańczyków. W 63. minucie spotkania świetną kontrolą piłki popisał się Robert Lewandowski, który próbował podbić piłkę nad albańskim bramkarzem, jednak obrońca wybił futbolówkę praktycznie z linii bramkowej. Kilkanaście minut później dobrą sytuację zmarnował Jakub Kiwior, który niecelnie uderzył głową. Albańczycy kilka razy próbowali zagrozić naszej bramce, ale ostatecznie Polakom udało się utrzymać korzystny wynik.

Rywale zagrali pod biało-czerwonych

Dobre informacje napłynęły z Kiszyniowa, gdzie Mołdawia mimo naporu zatrzymała Czechów, którzy pokonali nas w Pradze 3:1. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dzięki temu Polacy zajmują obecnie drugie miejsce w grupie E, z dorobkiem trzech punktów na koncie. Liderami pozostają Czesi, którzy zgromadzili cztery „oczka”.