Policja strzelała do nastolatka! Chłopak zaatakował funkcjonariuszy nożem

2022-08-09 13:17
Policja strzelała do nastolatka! Chłopak zaatakował funkcjonariuszy nożem
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

W Dortmundzie policja oddała strzały do 16-latka, który zaatakował funkcjonariuszy nożem. Co najmniej jeden z zaatakowanych policjantów sięgnął po broń służbową. Według ustaleń prokuratury w Dortmundzie padło kilka strzałów. Nastolatek został ciężko ranny. Wkrótce potem zmarł w szpitalu.

Nie wiadomo, dlaczego w poniedziałek w Dortmundzie doszło do takiej eskalacji sytuacji - zauważa we wtorek portal tygodnika "Stern".

"Rozumiemy, że operacja na Holsteiner Strasse wywołuje emocje u wielu osób" - napisała na Twitterze policja i poprosiła o "powstrzymanie się od spekulacji przed zakończeniem śledztwa (...)".

"W Niemczech rzadko zdarza się, aby policjantki czy policjanci strzelali do ludzi. W 2020 roku Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zarejestrowało 15 takich przypadków, w większości w obronie własnej lub w sytuacjach kryzysowych" - podaje "Stern". Niemniej śmiertelne postrzelenia z broni służbowej wywołały ostatnio poruszenie: w poprzedni wtorek bezdomny 23-letni mężczyzna został śmiertelnie ranny strzałem oddanym przez policjanta podczas akcji w dzielnicy dworcowej we Frankfurcie nad Menem. Dzień później, podczas eksmisji mieszkania w Kolonii, 48-letni lokator został zastrzelony przez policję - przypomina portal.

Strażacy i policjanci interweniowali na Pradze-Południe

QUIZ. Najsłynniejsze powieści wszech czasów. Zgadniesz tytuł po trzech podpowiedziach?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Słowa kot, dekapitacja, Annuszka kojarzą ci się z:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze