Polak mistrze Europy w  League of Legends! To gigantyczny sukces!

i

Autor: https://twitter.com/LEC/status/1568967577526730752/photo/1 Zdjęcie poglądowe

Polak mistrzem Europy w League of Legends! To gigantyczny sukces!

2022-09-11 19:48

League of Legends European Championship odbyło się w niedzielę 11 września 2022. Letnie mistrzostwa były niezwykle emocjonujące, a fani LOLa z każdym meczem przeżywali ogromne emocje. W finale zmierzyły się dwie najlepsze drużyny z całego kontynentu. W każdej z nich grał Polak!

G2 Esports i Rogue niemal od początku były faworytami tegorocznego LECa. G2 dzięki swoim niesztampowym zagrywkom i dobrej komunikacji zapewniło sobie miejsce w finalne już wcześniej, podczas, gdy Rogue musiało o nie jeszcze powalczyć. W sobotę 10 września wynikiem 3 do 1 wygrali z Fnatic. Wśród zawodników obu drużyn, które zmierzyły się w 20 finale League of Legends European Championship 11.09.2022 znaleźli się Polacy! Marcin „Jankos” Jankowski razem z G2 Esports starał się obronić zdobyte wiosną mistrzostwo Europy. Wśród jego przeciwników znalazł sie rodak - Adrian ,,Trymbi" Trybus.

Polak mistrzem Europy w League of Legends

Finał League of Legends European Championship 11.09.2022 był wydarzeniem, które przyciągnęło przed ekrany komputerów i telewizorów miliony widzów nie tylko w Europie, lecz również na świecie. Polacy mają prawo do domu, skoro w obu składach znaleźli się nasi rodacy? Kto wygrał finał LEC 2022?

Tym razem puchar unieśli zawodnicy Rogue, a wśród nich Adrian ,,Trymbi" Trybus! To był pierwszy sukces tej drużyny w League of Legends European Championship.

Marcin „Jankos” Jankowski - kim jest? Ile ma lat?

Marcin „Jankos” Jankowski to polski gracz e-sportowy w grze League of Legends, który nie bez powodu nazywany jest ,,królem dżungli". To jeden z najlepszych oraz najagresywniejszych junglerów w całej Europie. G2 Esports reprezentuje od 2017 roku. Jankos urodził się 23 lipca 1995.Ma 27 lat. Jankos jest również jednym z najpopularniejszych zawodników nie tylko w Polsce, lecz również na świecie.

Adrian ,,Trymbi" Trybus - co o nim wiemy? Ile ma lat? 

Trymbi to również polski gracz e-sportowy w grze League of Legends, którego jednak zobaczyć możemy na dolnej alei, jako wspierającego Rogue. Urodził się 20 października 2000 roku i ma 21 lat. Jako support Łotrzyków najczęściej dawał się poznać grając Leoną, Rakanem czy Nautilusem. W ostatnich meczach mogliśmy podziwiać go również na takich postaciach jak Nami i Soraka.

W Polsce rośnie zakres biedy! Politolog krytycznie o rządach PiS

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?