Polak mistrzem Europy w League of Legends! To gigantyczny sukces!

2022-09-11 19:48
Polak mistrze Europy w  League of Legends! To gigantyczny sukces!
Autor: https://twitter.com/LEC/status/1568967577526730752/photo/1 Zdjęcie poglądowe

League of Legends European Championship odbyło się w niedzielę 11 września 2022. Letnie mistrzostwa były niezwykle emocjonujące, a fani LOLa z każdym meczem przeżywali ogromne emocje. W finale zmierzyły się dwie najlepsze drużyny z całego kontynentu. W każdej z nich grał Polak!

G2 Esports i Rogue niemal od początku były faworytami tegorocznego LECa. G2 dzięki swoim niesztampowym zagrywkom i dobrej komunikacji zapewniło sobie miejsce w finalne już wcześniej, podczas, gdy Rogue musiało o nie jeszcze powalczyć. W sobotę 10 września wynikiem 3 do 1 wygrali z Fnatic. Wśród zawodników obu drużyn, które zmierzyły się w 20 finale League of Legends European Championship 11.09.2022 znaleźli się Polacy! Marcin „Jankos” Jankowski razem z G2 Esports starał się obronić zdobyte wiosną mistrzostwo Europy. Wśród jego przeciwników znalazł sie rodak - Adrian ,,Trymbi" Trybus.

Polak mistrzem Europy w League of Legends

Finał League of Legends European Championship 11.09.2022 był wydarzeniem, które przyciągnęło przed ekrany komputerów i telewizorów miliony widzów nie tylko w Europie, lecz również na świecie. Polacy mają prawo do domu, skoro w obu składach znaleźli się nasi rodacy? Kto wygrał finał LEC 2022?

Tym razem puchar unieśli zawodnicy Rogue, a wśród nich Adrian ,,Trymbi" Trybus! To był pierwszy sukces tej drużyny w League of Legends European Championship.

Marcin „Jankos” Jankowski - kim jest? Ile ma lat?

Marcin „Jankos” Jankowski to polski gracz e-sportowy w grze League of Legends, który nie bez powodu nazywany jest ,,królem dżungli". To jeden z najlepszych oraz najagresywniejszych junglerów w całej Europie. G2 Esports reprezentuje od 2017 roku. Jankos urodził się 23 lipca 1995.Ma 27 lat. Jankos jest również jednym z najpopularniejszych zawodników nie tylko w Polsce, lecz również na świecie.

Adrian ,,Trymbi" Trybus - co o nim wiemy? Ile ma lat? 

Trymbi to również polski gracz e-sportowy w grze League of Legends, którego jednak zobaczyć możemy na dolnej alei, jako wspierającego Rogue. Urodził się 20 października 2000 roku i ma 21 lat. Jako support Łotrzyków najczęściej dawał się poznać grając Leoną, Rakanem czy Nautilusem. W ostatnich meczach mogliśmy podziwiać go również na takich postaciach jak Nami i Soraka.

W Polsce rośnie zakres biedy! Politolog krytycznie o rządach PiS

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze