Pogorszył się stan zdrowia królowej Elżbiety II. Lekarze są zaniepokojeni

i

Autor: East News: Photoshot/REPORTER Pogorszył się stan zdrowia królowej Elżbiety II. Lekarze są zaniepokojeni

Pogorszył się stan zdrowia królowej Elżbiety II. Lekarze są zaniepokojeni

2022-09-08 14:19

Niepokojące informacje napływają z Pałacu Buckingham. Stan zdrowia brytyjskiej królowej Elżbiety II miał się pogorszyć. W związku z tym znajduje się pod opieką lekarzy na zamku w Balmoral w Szkocji.

Pogorszył się stan zdrowia królowej Elżbiety II. Oficjalne oświadczenie Pałacu Buckingham

"Po przeprowadzeniu badań dziś rano, lekarze Królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral" — przekazał Pałac Buckingham w czwartek (8 września) w oficjalnym oświadczeniu.

Brytyjski następca tronu książę Karol wraz żoną księżną Camillą oraz jego syn książę William są obecnie w drodze do zamku Balmoral - poinformował dwór królewski.

W środę królowa przełożyła zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady w związku z tym, że lekarze doradzili jej odpoczynek.

Głos w sprawie zabrała premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Oświadczyła, że cały kraj jest "głęboko zaniepokojony" informacjami o stanie zdrowia Elżbiety II. Dodała, że jej myśli są z królową i jej rodziną.

Elżbieta II - kiedy została królową Wielkiej Brytanii?

Elżbieta II, Elżbieta Aleksandra Maria, urodziła się 21 kwietnia 1926 w Londynie. Jest córką króla Jerzego VI i jego małżonki, Elżbiety Bowes-Lyon. 6 lutego 1952 roku została królową Wielkiej Brytanii. Koronacja odbyła się natomiast 2 czerwca 1953 roku.

Oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest również głową 14 innych państw: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona, które razem z Wielką Brytanią mają status tzw. Commonwealth realm. Liczba państw, w których panowała Elżbieta II, zmieniała się podczas jej panowania.

Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii; pobiła rekord królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni), której jest praprawnuczką. Od 13 października 2016 jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie. Wcześniej tytuł ten przysługiwał Ramie IX – królowi Tajlandii, który rządził od 1946 do swojej śmierci w 2016. Od 12 czerwca 2022 jest drugą po Ludwiku XIV najdłużej panującym monarchą na świecie, wyprzedzając króla Tajlandii, który urząd sprawował 70 lat i 126 dni.

BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza