Prognoza pogody - śnieg i przymrozki w marcu

i

Autor: internet / Pexels

Pogoda na weekend: Zima nie odpuściła, zapowiadany jest śnieg, mróz i oblodzenia

2022-03-04 10:19

Po kilku słonecznych dniach, które zapowiadały nadejście wiosny, czeka nas załamanie pogody i powrót zimy. Już dzisiaj na wielu obszarach zacznie prószyć śnieg i deszcz ze śniegiem, a temperatury spadną poniżej zera. Przedstawiamy prognozę pogody na najbliższe dni.

Prognoza pogody na weekend

Rozpoczął się marzec, jednak najbliższe dni przyniosą nam powrót akcentów zimowych. W wielu miejscach kraju zobaczymy śnieg, a warunki drogowe z powodu śliskiej nawierzchni znacznie się pogorszą. Pierwsze oznaki powrotu zimowej aury mogliśmy obserwować od kilku dni, kiedy o poranku w wielu miejscach temperatura spadała poniżej zera i lokalnie występował szron.

Jak podaje portal Twojapogoda.pl w piątek (4 marca) lekki śnieg zacznie sypać w wielu regionach kraju, w szczególności na wschodzie, południu i w centrum. Nie można wykluczyć, że w tych miejscach pojawi się ponownie zimowy krajobraz, nie na długo, bo synoptycy przewidują, że śniegu spadnie niewiele. W ciągu dnia spodziewać się można dalszych opadów zarówno deszczu, jak i deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Najobficiej padać będzie na południu, wschodzie i w centrum. Jednak ze względu na dodatnie temperatury, sięgające 1-2 stopni, krupa śnieżna i śnieg będą się na bieżąco roztapiać. Osoby podróżujące po drogach muszą się liczyć, z tym że warunki drogowe ulegną pogorszeniu, zwłaszcza wieczorem z piątku na sobotę (4-5 marca), kiedy przewidywany jest niewielki spadek temperatury poniżej zera i kolejne opady śniegu, tym razem głównie na południu kraju.

Opady śniegu i krupy śnieżnej przewidywane są w tym rejonie również przez większą część soboty (5 marca) na południu kraju.

Niedziela (6 marca) również zapowiada się deszczowo i chłodno, temperatury w ciągu dnia nie będą wyższe, niż 5 stopni, wieczorami spodziewać się można przymrozków i oblodzeń na ulicach i chodnikach. We wschodnich regionach wróci całodobowy mróz. Choć nie będzie on wielki, to jednak trzeba się liczyć z tym, że w najcieplejszym momencie dnia miejscami będzie nie więcej, niż minus 2 stopnie.

Przyszły tydzień też nie zapowiada się ciepło i wiosennie, akcenty zimowe pojawią się zdaniem synoptyków także w pierwszej połowie przyszłego tygodnia, najczęściej w województwach wschodnich, centralnych i południowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?