Pogoda na pierwszy dzień jesieni 2022. Jaka pogoda w piątek 23 września?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pogoda na pierwszy dzień jesieni 2022. Jaka pogoda w piątek 23 września?

2022-09-22 19:19

Już w nocy z czwartku na piątek rozpogodzenia utrzymają się nie tylko zachodzi Polski, ale dotrą do jej środkowej części. W piątek, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, obejmą ją niemal całą. Duże i umiarkowane zachmurzenie i przelotne opady deszczu tylko na wschodzie.

Spis treści

  1. Pierwszy Dzień Jesieni 2022 - jaka pogoda?
  2.  Jak pogoda na Pierwszy Dzień  jesieni - ile stopni 23.09.22?

Pierwszy Dzień Jesieni 2022 - jaka pogoda?

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek, w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, będzie poprawa pogody.

„Już cała zachodnia część kraju i prawie cała środkowa Polska znajdą się w zachmurzeniu małym i umiarkowanym. Będzie więcej słońca i nie będzie padać. Rano mogą wystąpić jeszcze zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m” – powiedziała synoptyk IMGW. Tylko na wschodzie jeszcze spodziewane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

 Jak pogoda na Pierwszy Dzień  jesieni - ile stopni 23.09.22?

Na wschodzie temperatura wyniesie od 11 do 15 stopni Celsjusza. „Na zachodzie jest szansa na 16-17 stopni Celsjusza” – zaznaczyła Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i północnych

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo

QUIZ: Czy jesteś jesieniarą? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jaki napój jest najlepszy?