Kiedy zaczyna się jesień i kiedy się kończy? Pierwszy Dzień Jesieni 2022

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy zaczyna się jesień i kiedy się kończy? Pierwszy Dzień Jesieni 2022

2022-09-22 18:49

Jesień to wyjątkowa pora roku. Liście spadające z drzew, zwierzęta układające się do snu i spadki temperatury sprawiają, że i my sami robimy się trochę leniwi i senni. Mimo wszystko, wielu z nas uwielbia właśnie tę porę roku. Kiedy zaczyna się jesień i kiedy się kończy? Kiedy jest Pierwszy Dzień Jesieni 2022? Sprawdźcie!

Spis treści

  1. Pierwszy Dzień Jesieni 2022 - kiedy zaczyna się jesień, a kiedy kończy?
  2. Kiedy koniec jesieni? Pierwszy Dzień Zimy
  3. Kiedy jest pierwszy dzień astronomicznej zimy?

Pierwszy Dzień Jesieni 2022 - kiedy zaczyna się jesień, a kiedy kończy?

Dni są coraz krótsze, a noce zimniejsze. To niechybny znak, ze lato dobiega już końcowi. Deszczowa aura zapanowała niemal w całej Polsce i byliśmy już na początku września zmuszeni wyciągnąć ciepłe kurtki i płaszcze. Kiedy zaczyna się jesień i kiedy się kończy? Jesień kalendarzowa ma stałą datę. Co roku pierwszy dzień jesieni kalendarzowej obchodzimy 23 września, a w roku 2022 przypadnie w piątek. Astronomiczna jesień z kolei rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego.

Kiedy koniec jesieni? Pierwszy Dzień Zimy

Pierwszy dzień zimy kalendarzowej przypada 22 grudnia. W tym roku będzie to czwartek. Pierwszy dzień zimy astronomicznej związany jest z przesileniem zimowym i data jest zmienna. Pierwszy dzień zimy astronomicznej to jednocześnie najkrótszy dzień w roku. Długość dnia to zaledwie 8 godzin, zaś nocy 16 godzin.

Kiedy jest pierwszy dzień astronomicznej zimy?

W 2022 roku Pierwszy Dzień Zimy przypada na 21 grudnia. Będzie to środa. Astronomiczna zima trwa od przesilenia zimowego do równonocy wiosennej.

Terenowa Masakra w bydgoskim Myślęcinku

QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
Pamiętasz tekst Inwokacji z „Pana Tadeusza”? „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak…”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE