Pogoda na majówkę.

i

Autor: pexels.com Pogoda na majówkę.

Pogoda na majówkę. CZY BĘDZIE CIEPŁO? Najnowsza prognoza pogody IMGW na 1, 2, 3 maja 2021

2021-05-03 8:09

Pogoda na majówkę 2021. CZY BĘDZIE CIEPŁO? Słoneczny długi weekend majowy to marzenie niemal każdego. Ale czy się spełni? Najnowszą prognozę pogody na tegoroczną majówkę (1-3.05.2021) podali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym materiale poniżej. [Aktualizacja 02.05.2021]

Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? To jedne z częstszych pytań, które zadajemy sobie przed wyczekiwanym długim majowym weekendem. Najnowszą prognozę pogody na majówkę podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niestety, zapowiada się ona przeważnie pochmurnie, miejscami będą występować opady deszczu, w niedzielę także burze. Szczegóły poniżej.

Pogoda na majówkę 2021. Czy będzie ciepło? Prognoza na 1-3 maja [Aktualizacja 02.05.2021]

Czy pogoda na majówkę pokrzyżuje nasze plany? W sobotę 1 maja NIE BĘDZIE NAJGORZEJ. Niebo będzie zachmurzone umiarkowanie, a opady deszczu wystąpią jedynie w południowej części kraju. Chłodniejsze powietrze poczujemy rano na Pomorzu, Mazurach oraz Podlasiu. Tam temperatury powietrza spadną do -2°C, na pozostałym obszarze temperatura od 1°C do 7°C. W ciągu dnia o wiele cieplej, bo od 10°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Na Mazurach coraz więcej łódek. Trwa odliczanie do majówki i sezonu żeglarskiego

Niedziela 2 maja zapowiada się dosyć pochmurno i z opadami deszczu. Jak prognozują synoptycy z IMGW, okresami opady będą miały umiarkowane natężenie. Na południu i wschodzie wystąpią także burze. Rano już bez przymrozków, temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 4°C do 8°C, a na południowym wschodzie od 9°C do 14°C. W ciągu dnia na północnym zachodzie będzie od 8°C do 14°C oraz od 15°C do 21°C na południowym wschodzie. Niestety wiatr będzie nieco silniejszy, szczególnie w burzach, gdzie porywy mogą osiągać 60 km/h.

CZYTAJ TEŻ: Majówka 2021 na Warmii i Mazurach. Gdzie warto pojechać? TOP 10 najlepszych miejsc [GALERIA]

A co z pogodą 3 maja? Niestety zrobi się chłodniej. W poniedziałek będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie. Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3°C do 5°C, a w ciągu dnia od 8°C do 16°C. Nadal będzie mocniej wiało.