Pogoda na Dzień Dziecka 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? [01.05.2021]

2021-05-31 13:49
Pogoda na Dzień Dziecka 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? [01.05.2021]
Autor: pixabay.com Pogoda na Dzień Dziecka 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? [01.05.2021]

Najmłodsi zapewne z niecierpliwością czekają na swoje święto. Dzień Dziecka obchodzony w Polsce 1 czerwca zbliża się wielkimi krokami. Czy pogoda będzie sprzyjać zabawom na świeżym powietrzu? Czy będzie ciepło? Ile stopni pokażą termometry? Szczegóły w materiale poniżej.

Dzień Dziecka w Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dziś dla wielu rodzin to okazja do wspólnego świętowania. Czy pogoda pozwoli na spędzenie dnia dziecka na świeżym powietrzu? Czy 1 czerwca będzie ciepło, czy raczej wietrznie i deszczowo?

Pogoda na Dzień Dziecka 2021

Pogoda na Dzień Dziecka (1 czerwca) raczej bez większych zaskoczeń. - Rano zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego lokalnie dużego z przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie, głównie na południu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17°C na wschodzie, około 20°C w centrum do 22°C na zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich i na Półwyspie Helskim, około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni - prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka pogoda w piątek, sobotę i niedzielę? Do Polski będzie w tych dniach napływało nieco cieplejsze i wilgotne powietrze ze wschodu i południowego wschodu Europy. - Przyniesie to wzrost temperatury w ciągu dnia, ale również silniejsze opady deszczu w burzach. Dodatkowo możliwe opady gradu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 16°C, 18°C nad morzem i na Podhalu, około 21°C-23°C w centrum do 25°C w sobotę i w niedzielę na zachodzie kraju. Wiatr nadal będzie wschodni, chwilami północno-wschodni. W czasie burz porywisty - informuje IMGW.

Raport z anteny 31.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze