Pogoda na Dzień Dziecka 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? [01.05.2021]

2021-05-31 13:49
Pogoda na Dzień Dziecka 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? [01.05.2021]
Autor: pixabay.com Pogoda na Dzień Dziecka 2021. Czy będzie ciepło? Ile stopni wskażą termometry? [01.05.2021]

Najmłodsi zapewne z niecierpliwością czekają na swoje święto. Dzień Dziecka obchodzony w Polsce 1 czerwca zbliża się wielkimi krokami. Czy pogoda będzie sprzyjać zabawom na świeżym powietrzu? Czy będzie ciepło? Ile stopni pokażą termometry? Szczegóły w materiale poniżej.

Dzień Dziecka w Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dziś dla wielu rodzin to okazja do wspólnego świętowania. Czy pogoda pozwoli na spędzenie dnia dziecka na świeżym powietrzu? Czy 1 czerwca będzie ciepło, czy raczej wietrznie i deszczowo?

Pogoda na Dzień Dziecka 2021

Pogoda na Dzień Dziecka (1 czerwca) raczej bez większych zaskoczeń. - Rano zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego lokalnie dużego z przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie, głównie na południu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17°C na wschodzie, około 20°C w centrum do 22°C na zachodzie, chłodniej w rejonach podgórskich i na Półwyspie Helskim, około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni - prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka pogoda w piątek, sobotę i niedzielę? Do Polski będzie w tych dniach napływało nieco cieplejsze i wilgotne powietrze ze wschodu i południowego wschodu Europy. - Przyniesie to wzrost temperatury w ciągu dnia, ale również silniejsze opady deszczu w burzach. Dodatkowo możliwe opady gradu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 16°C, 18°C nad morzem i na Podhalu, około 21°C-23°C w centrum do 25°C w sobotę i w niedzielę na zachodzie kraju. Wiatr nadal będzie wschodni, chwilami północno-wschodni. W czasie burz porywisty - informuje IMGW.

Raport z anteny 31.05, godz.10

Zabawy z dzieciństwa. Rozpoznasz o którą chodzi?

Pytanie 1 z 10
Rysujemy kredą kilka takich samych kwadratów, a na końcu półokrąg. Pola wypełniamy cyframi.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze