Pogoda na lato: czeka nas wyczekiwany napływ ciepełka! Wiemy, kiedy planować urlop!

2021-04-22 8:35
lato
Autor: Pixaby Pogoda na lato 2021: czeka nas napływ ciepła. Prognoza pogody na lato 2021

Wiele wskazuje na to, że lato 2021 przyniesie nam więcej radości niż dotychczasowa wiosna. Prognozowane są wysokie temperatury, szczególnie w jednym miesiącu. Eksperymentalną długoterminową prognozę pogody przygotował IMGW. Jak będzie wyglądać pogoda na lato 2021? Kiedy planować urlop? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pogoda na lato 2021. IMGW przygotował prognozę

Kalendarzowa wiosna w wielu miejscach Polski raczej przypomina jesień. Mamy sporo deszczowych dni, w dodatku temperatura również nie zachęca do spacerów. I choć do zmiany pory roku pozostało jeszcze trochę czasu, to już wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać lato 2021. Czy czeka nas gorąca i słoneczna aura? A może trzeba przygotować się na deszcz? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował długoterminową pogodę na lato 2021. Na co trzeba się przygotować?

Raport z anteny 21.04, godz.10

Jakie będzie lato 2021?

Wiele wskazuje na to, że pogoda na lato 2021 wynagrodzi nam chłodny początek wiosny. W czerwcu i w lipcu możemy spodziewać się wysokich temperatur. Jak podało IMGW, będą one powyżej wieloletniej normy. To właśnie te dwa miesiące będą najlepsze, jeśli planujemy lato 2021 spędzić w Polsce. Co więcej, opady szacowane są w normie. Nie powinny więc przeważać deszczowe dni. Więcej opadów można spodziewać się tylko na wschodzie kraju.

Czy to oznacza, że w sierpniu możemy spodziewać się załamania pogody? Absolutnie nie. Eksperymentalna prognoza pogody na lato 2021 to wstępne założenia. W sierpniu zarówno temperatura, jak i opady szacowane są "w normie". Na dokładniejsze prognozy pogody na lato 2021 musimy jeszcze poczekać.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze