zielona granica

i

Autor: "Zielona granica" polsko ukraińska, tereny Pogórza Przemyskiego/ fot: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu

Po ewakuacji do Polski pod opieką Urzędu do Spraw Cudzoziemców jest 1021 Afgańczyków

2021-08-26 15:11

Po ewakuacji afgańskich współpracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego oraz polskiej dyplomacji pod opieką Urzędu do Spraw Cudzoziemców znajduje się 1021 obywateli Afganistanu - poinformował w czwartek PAP rzecznik UdSC Jakub Dudziak.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w czwartek rano, że tego dnia kończy się akcja ewakuacyjna, którą nasz kraj zorganizował dla Polaków i współpracowników Polaków z Afganistanu.

Po ewakuacji pod opieką Urzędu do Spraw Cudzoziemców znalazło się 1021 Afgańczyków. 

- Osoby te przebywają w ośrodkach dla cudzoziemców oraz w placówkach wojewodów wyznaczonych do odbycia kwarantanny - wyjaśnił rzecznik UdSC.

Dudziak zaznaczył, że cudzoziemcom zapewniono zakwaterowanie, wyżywienie, środki higieny osobistej, pomoc medyczną, psychologiczną oraz rzeczową (ubrania, zabawki dla dzieci itp.).

- Rozpoczęła się już procedura przyjmowania od ewakuowanych obywateli Afganistanu wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej. Realizowane będą również działania ułatwiające ich integrację - poinformował.

Ze względu na przepisy związane z epidemią COVID-19 wszyscy cudzoziemcy zostali objęci kwarantanną, która trwa 10 dni od daty wjazdu na terytorium Polski.

Jakie są najważniejsze zasady protokołu dyplomatycznego? Przydadzą się każdemu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Precedencja to: