lekarz

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Plaga pijanych lekarzy w Polsce. Kolejny przypadek w Złotowie

2021-12-16 16:50

Pijany lekarz na dyżurze w Złotowie w woj. wielkopolskim. To kolejny tego typu przypadek w tej placówce w ostatnich miesiącach i jeden z wielu w całej Polsce. Leczą nas pijani lekarze? Dowiesz się więcej w dalszej części artykułu.

Ponad 3 promile

Plaga pijanych lekarzy w Polsce. W ostatnich miesiącach pojawiają się informacje o kolejnych tego typu przypadkach. W środę 15.12. policjanci ze Złotowa w woj. wielkopolskim otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego lekarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W czwartek potwierdzono, że mężczyzna miał 3,1 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przesłuchują świadków i starają się ustalić, czy pijany medyk zajmował się pacjentami. Policyjne postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod kątem przepisów karnych mówiących o narażeniu osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kolejny pijany lekarz w Złotowie

To kolejny pijany lekarz w Złotowie. Pod koniec listopada dyrekcja złotowskiego szpitala zawiadomiła policję ws. pijanego 56-letniego lekarza pracującego na oddziale psychiatrii, który jak się okazało miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Rzeczniczka prasowa lecznicy zapewniała wówczas, że medyk nie miał kontaktu z pacjentami i nie zajmował się sprawami leczniczymi. Po incydencie dyrekcja szpitala zwolniła lekarza z pracy.

 Z dyrekcją szpitala w Złotowie nie udało się skontaktować, a rzecznik prasowy placówki nie odpowiada na pytania zadane drogą mailową przez Polską Agencję Prasową.

Plaga pijanych lekarzy w Polsce

W ostatnich miesiącach pojawiają się liczne informacje o pijanych lekarzach w polskich szpitalach. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie.

  • Pijany lekarz pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w placówce w Złotowie. Miał 3,1 promila alkoholu w organizmie (15.12.)
  • Pijana lekarka pracująca na oddziale ratunkowym w puckim szpitalu. Kobieta, zatrudniona jako lekarz ogólny, pełniła 24-godziny dyżur. Miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie (13.12)
  • Pijany lekarz z oddziału psychiatrycznego Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie. Miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie (23.11)
  • Pijany lekarz w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim. W jego organizmie wykryto ok. 1,9 promila alkoholu (10.10)
  • Pijany lekarz w szpitalnym oddziale ratunkowym Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. To drugi raz, gdy medyk został przyłapany w pracy po spożyciu alkoholu, jednak rok temu prokuratura umorzyła śledztwo (26.01)

Czytaj także: Wielkopolska: Pijany lekarz pracował w szpitalu

Co grozi pijanym lekarzom?

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zgodnie z kodeksem karnym grozi do trzech lat więzienia. Sprawca, na którym ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test

Pytanie 1 z 15
Finisaż to:
Na tym przejściu giną ludzie. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Szczecinie